24.08.2019 08:23:40
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

15 İşçinin Zehirlenmesi..

Gerede ilçesinde bir demir işleme fabrikasında izolasyonda kullanılan kimyasal maddeden etkilenen 15 işçinin zehirlenmesi olayıyla ilgili Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamalarda bulundu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK20 Mayıs  2018 Pazar - 05:17
15 İşçinin Zehirlenmesi ile ilgili Resmi Açıklamalar Peş Peşe Geldi
Bolu’nun Gerede ilçesinde bir demir işleme fabrikasında izolasyonda kullanılan kimyasal maddeden etkilenen 15 işçi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı. Zehirlenme olayıyla ilgili Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamalarda bulundu.
Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, işçilerin kaldırıldığı Gerede Devlet Hastanesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Ünsal, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Gerede Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir fabrikanın su deposuna yalıtım malzemesi döşenirken izolasyon maddesinden kaynaklı bir zehirlenme vakası olduğunu kaydederek, "Bu zehirlenme vakasında 15 yaralımız mevcut. Bunlardan 3'ü ağır, 12'si hafif. Durumu ağır olanlara ilk müdahale ilçe hastanemizde yapıldı. Şu an itibarıyla Bolu'daki hastanelere sevkleri yapıldı. Onların da durumlarının iyiye gittiği bilgisini aldık. 12 hafif zehirlenme vakamıza da burada müdahale edildi. Onlar da kontrol amaçlı Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesine gönderilecek. Çok büyük geçmiş olsun. Herhangi bir can kaybımız yok. Allah beterinden korusun” ifadelerini kullandı.
Yaşanan zehirlenme olayla ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada ise; "Saat 12.44 sıralarında Bolu ili Gerede ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren metal işleme fabrikasında kuyu içi izolasyon amacıyla kazılan 2 metrelik kazı yerinde yalıtım malzemesinin uygulanması sırasında kuyuya inen ilk işçinin zehirlenmesi ardından etkilenen işçileri sırayla çıkarmak için kuyuya girenlerin de etkilenmesi sonucu toplam 15 işçi zehirden etkilenmiştir. Bunlardan üçünün başlangıçta durumu ağır bir şekilde Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne sevkleri yapılmış, yapılan müdahale sonucu üç işçinin de genel durumu iyileşmiştir, diğer 12 işçinin ise genel durumu iyi olup tetkik ve tedavileri yapılmıştır" denildi.
Hayati tehlikesi olan işçinin bulunmadığı vurgulanan açıklamada, olay yerinde UMKE ve AFAD ekipleri gerekli çalışmaları yaptığı, Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya derhal müdahale edildiği, aralarında işçi sağlığı ve iş güvenliği uzmanı bulunan 3 kişilik bilirkişi kurulu oluşturulduğu ve soruşturma çok yönlü olarak devam ettiği kaydedildi.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı