20.01.2020 23:00:41
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

15 Temmuz Bir Türk Destanıdır

15 Temmuz öncesi ve sonrası Türk Yargısında FETÖ yapılanmasına karşı büyük bir mücadele veren Hâkim ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz 15 Temmuz'un yıl dönümünde bir açıklama yayımladı. Yılmaz “15 Temmuz, tıpkı Çanakkale gibi, Kurtuluş savaşı gibi mucizevî bir Türk destanıdır” dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR15 Temmuz  2019 Pazartesi - 18:09
BU MİLLET İSİMSİZ KAHRAMANLARI UNUTMAYACAK
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, 15 Temmuzda Türk milletinin gösterdiği kahramanlığın bir destan olduğunu belirterek; “Yaklaşık yarım yüzyıl, bu asil milletin hassasiyetlerine saygılı görünerek kandırdığı tertemiz evlatlarını, bağımsız düşünemeyen, sorgulamadan itaat eden kişiler haline getirip, binbir hile ile yerleştirdiği devletin kurumları içerisinde yine millete karşı silah gibi kullanan FETÖ, yargı ve emniyet içindeki unsurları ile sahnelediği 17-25 yargı darbesi ile ulaşamadığı hain emelini gerçekleştirmek, milletin birliğine, inancına, vatanın bütünlüğüne, özgürlüğüne, bağımsızlığına, millet iradesine ve demokrasiye karşı son darbeyi indirmek için bu kez ordu içindeki unsurlarını devreye sokmuş, ancak bu kez de karşısında genci yaşlısı, kadını erkeği topyekûn kahraman Türk milletini bulmuştur.
15 TEMMUZ ÇANAKKALE GİBİ BİR TÜRK DESTANIDIR
15 Temmuz, tıpkı Çanakkale gibi, Kurtuluş savaşı gibi mucizevî bir Türk destanıdır. 251 şehidi binlerce gazisi ile gerçek bir 21. Yüzyıl destanı, öyle bir destandır ki, her horlanan, ezilen, iradesine müdahale edilen, özgürlüğü yok edilmeye çalışılan, bağımsızlığına kastedilen milletlere rehberlik yapacak, yol gösterecek bir destan, ne mutlu bu destanın kahramanı asil Türk milletinin evlatlarına, ne mutlu asil milletin emanetine sahip çıkan fedakar ve gerçek hukuk adamı hakim - savcı meslektaşlarıma, 15 Temmuz’un isimsiz kahramanları şehit ve gazilerimiz bu millet sizi hiç unutmayacak, daima saygı ve minnetle anacak, tüm şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet, Asil ve Yüce Türk Milletinin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun” dedi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı