24.04.2019 19:25:07
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

15 Temmuz'u Anma Mesajı..

Bolu Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan ile Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla birer mesaj yayımladılar. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı iletiyoruz dediler.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN16 Temmuz  2018 Pazartesi - 16:32
15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN, İSTİKLAL ve İSTİKBALİN SEMBOLÜDÜR
Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan’ın, 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajı;
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan, hafta boyunca Cumhurbaşkanlığı himayelerinde devam edecek olan programların 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi’nin ikinci yıldönümünde, ülkenin dört bir yanında milletçe büyük bir gurur yaşandığını ve zaferin coşkuyla idrak edildiğini söyledi.
15 Temmuz Milli İrade Zaferi’nin dünyada emsalsiz ve benzersiz olması sebebiyle önemine vurgu yapan Kaymakam Tutkan ‘’Aziz milletimiz her zaman her yerde asla esaret altına alınamayacağını, sömürge altına girmeyeceğini her fırsatta dünyaya deklare etmiştir. 15 Temmuz gecesi, hain terör örgütü FETÖ’nün işgal ve darbe girişiminde de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Aziz milletimiz, başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerine tekrar ders verip vatanına milletine sahip çıkıp hainleri püskürtmüştür.
‘’Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.’’ Milli Şairimiz Merhum Ersoy’un dediği gibi 15 Temmuz gecesi, Türk milletinin tankla, topla, tüfekle susturulamayacağını görmüş olduk. 15 Temmuz aziz milletimizin destanlar tarihine şerh düşülen başka bir büyük destanıdır.
Destanlaşan şanlı 15 Temmuz Zaferi, daima milletimizin, milli iradenin, istiklalimizin, istikbalimizin sembolü olarak anılacaktır. Şanlı tarihimizin her safhasında sınavını başarıyla veren Türkiye Cumhuriyeti; PKK gibi, DEAŞ gibi FETÖ ve benzeri terör yapılarının amacının birliğimize, beraberliğimize, dirliğimize, geleceğimize yönelik olduğunun ziyadesiyle şuur ve bilincindedir. Türk devletinin ve milletinin asırlardır varlığını sürdürme sebebi de toprak bütünlüğünün, bayrağının, milletinin birliği ve beraberliğidir. Demokrasimizi ve cumhuriyetimizi güçlendirerek, istiklalimize, istikbalimize ve geleceğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak inşallah daha da muhkem bir hale geleceğiz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Dörtdivan’da hafta boyunca çeşitli anma, birlik ve beraberlik etkinlikleri tertip edildi ve 15 Temmuz gecesi vatan nöbetimiz Mevlid-i Şerif, Kuran’ı Kerim Tilaveti programlarıyla devam edecek. Dörtdivanlı hemşerilerimi 15 Temmuz Pazar günü, programlara katılıp yine ve yeniden güçlü bir birlik ve beraberlik mesajı verelim inşallah.
Kahramanlıklarıyla, mücadeleleriyle ve canlarıyla 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede tarih yazan şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum. Vatanımızın bekası ve milletimizin bağımsızlığı uğruna 15 Temmuz gecesi darbecileri püskürten gazilerimize ve muhterem ailelerine sağlık ve afiyet diliyorum.’’

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunuğlu'nun 15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında şunları söyledi:
Bizler bağımsızlığı karakter benimseyen bir ecdadın torunlarıyız. 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da, 102 yıl önce Çanakkale’de vatan ve millet sevgisiyle gözünü kırpmadan siperlerden siperlere kahramanlık taşıyan bir neslin evlatlarıyız.
Toprağımızın birliği, insanlarımızın kardeşliği, ülkemizin huzuru adına, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle vatan sevgisini canından öte sayan bir neslin mirasçılarıyız.
15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, milletimizin asırlar öncesinden bugünlere bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin aynasıdır. Hiçbir silah yoktur ki bir milletin inancı, azmi ve kararlılığı karşısında yenilmesin, hiçbir kötülük yoktur ki demokrasi ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze almış bir milletin karşısında diz çökmesin.
15 Temmuz’da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır.
Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine layıkıyla cevabını vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın çağrısıyla demokrasiye sahip çıkmış, vatan toprağına sahip çıkmıştır. Milletin silahını millete doğrultan, demokrasimize darbe indirmek isteyen, aydınlık geleceğimizi yok etmeye azmeden vatan hainleri, ölüme meydan okuyarak sokaklarımızı dolduran kahraman milletimizin verdiği fedakâr mücadeleyle başarısızlığa uğratılmıştır.
Bizler şehitlerimizin emaneti olan bu topraklarda, aynı inanç ve vatan sevdasıyla güzel Türkiye’mizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Geleceği, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, devletimiz ve insanımız adına iyinin ve doğrunun yolundan hiçbir zaman şaşmadan karşılayacağız. Çünkü biz birliğin gücüne inanıyor, yüreklerimizin bu vatan uğruna asırlardır aynı duygularla çarptığını biliyoruz.
15 Temmuz bir demokrasi zaferidir. Bu vesileyle, bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı