13.04.2021 07:19:24
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

9 Asker Şehit, 4 Asker Yaralı

Bingöl'den Tatvan'a gitmekte olan askeri helikopterin kaza yapması sonucu 13 Kahraman Askerimiz den 9 Kahraman Askerimiz Şehit oldu ve 4 Kahraman Askerimiz de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı açıklama da bulundu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL04 Mart  2021 Perşembe - 19:32
Kahraman 9 Askerimiz Şehit oldu, 4 Askerimiz de yaralandı.
Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterin kaza yapması hususunda Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 9 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Kaza Kırıma Uğrayan Helikopterdeki 9 Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu, 4 Kahraman Silah Arkadaşımız Yaralandı
Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.
Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.
Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.
Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.
Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

www.dortdivandunyasi.com ailesi olarak, Şehit olan kahraman Askerlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı Askerlerimize de şifalar diliyoruz.