21.01.2019 15:00:09
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Başkan Miraç Kandilini Kutladı

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm Dörtdivan'lıların ve İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması dileğinde bulundu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN13 Nisan  2018 Cuma - 18:03
BAŞKAN UZUNOĞLU’NUN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Bolu Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu Miraç Kandili dolayısıyla Belediye Web sitesinde yayınladığı mesajında; içinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda insanların gönlünde hayırda yarışma ve Allah'a yaklaşma arzusunun zirveye ulaştığına dikkat çeken Başkan Uzunoğlu, "Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı'nın içindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri var. Peygamber Efendimiz'in kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk'a ulaştığı Miraç Gecesi'ni idrak ediyoruz. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.
Bu duygu ve düşüncelerle, Dörtdivan’lı hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni tebrik eder; ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının son bularak yerini barış ve huzurun almasını temenni ederim" dedi.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı