21.01.2019 15:01:49
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Bayan Müftü Yardımcısı Atanacak.!

Diyanet yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında arasında ilimizin de bulunduğu 61 ile kadın Müftü Yardımcısı atayacak. Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı “2018 Yılı İl Müftü Yardımcılığı (Bayan) Sınavı Duyurusu” yaptı. Başvurular 02.04.2018/08:30,13.04.2018/16:30 tarihleri arasında alınacak.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL31 Mart  2018 Cumartesi - 17:37
61 İLE KADIN MÜFTÜ YARDIMCISI ATANACAK
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, her ile kadın müftü yardımcısı atanacağını açıklarken Diyanet İşleri Başkanlığı 61 ile kadın müftü yardımcısı atanması için harekete geçti. 61 ilde sınavla kadın müftü yardımcısı atanmasına ilişkin ilan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Kadın Müftü Yardımcısının atanacağı 61 il arasında Bolu da yer alıyor.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine ilk defa bir kadının atandığı belirtirken "Türkiye’nin bütün illerinde en az bir tane kadın il müftü yardımcısı atanması kararı alındı. Şu anda bazı büyük şehirlerde var ama biz bunu bütün illerde en az bir olmak kaydıyla yapacağız. Bazı yerler birden daha fazla olacak. Kadınların Diyanet İşleri Başkanlığı ve diğer alanlarda daha fazla istihdam edilmesinin önünü açan adımları da attık" dedi.
“BAYAN OLMAK ŞART”
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda "Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfı kadrolara sınav (yazılı ve sözlü) sonucuna göre kurum içi naklen bayan 'il müftü yardımcısı' alımı yapılacaktır" denildi. Şartlar arasında ise en az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, Başkanlıkta Kur'an kursu öğreticisi, dengi veya üstü sayılan görevlerde 6 yıl görev yapmış olmak şartının yanı sıra en önemli kriter olarak 'bayan olmak' kriteri yer aldı.
Başvurular 02.04.2018 (saat 08:30)-13.04.2018 (saat 16:30) tarihleri arasında alınacak.
Adaylar; "Sınav Giriş Belgesi" alma ve sınav sonuç öğrenme işlemlerini ise Diyanet İşleri Başkanlığı bilgi yönetim sistemi adresi aracılığıyla gerçekleştirecekler.
Yapılacak sınavla kadın müftü yardımcısı ataması yapılacak iller:
Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kütahya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak.
Geniş Bilgi için Tıklayın

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı