23.02.2019 22:04:34
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Birliğin Genel Kurulu Yapıldı

Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğinin Genel Kurul toplantısı ilimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL10 Mayıs  2018 Perşembe - 01:57
Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Genel Kurulu Yapıldı
Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği'nin Genel Kurul toplantısı ilimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Olağan Genel Kurula, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet MURAT, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Bakanlık temsilcileri, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, İlimizde bulunan Birlik Başkanları ve üyeler katıldılar.
Bolu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan İl Müdürü İzzet MURAT yaptığı konuşmada; "Hayvancılık ülkemiz ve ilimiz için çok önem verilmesi gereken bir sektördür. Bugün hayvancılığın sorunlarının çözümünde üretici örgütlerinin gelişmesi önemlidir. Sizin gibi birliklerin yaptığı çalışmalar ile ülkemizde hayvancılık daha da geliştirilecek ve hem üretici hem tüketici kazanacak. Artık hayvanların kulak küpeleri müdürlüğümüz tarafından ücretsiz karşılanacak, bu işlem için cüzi bir hizmet bedeli üreticilerimizden alınacaktır. Birlikte et ve tırnak misali hizmet vermeye devam edeceğiz. Üreticilerimizden ricamız dişi hayvanlarını kesime göndermesinler, damızlık olarak değerlendirerek hayvan sayısını çoğaltmaya gayret edelim" dedi.
Divan seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve divan başkanı tarafından gündem maddelerinin okunmasıyla devam eden Genel Kurulda 2016- 2017 yıllarına ait yönetim ve denetim kurulları faaliyetleri raporları ile bilanço ve gelir gider tabloları okundu. Oylanarak, oy birliği ile kabul edildi. 2018-2019 yılı tahmini bütçenin de okunmasının ve ibrasının arkasından iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı