22.05.2019 04:14:19
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Bisiklet Pedalları Kanser için döndü

Bolu Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Orman Parkı'nda "Bolu Kansere İnat Ailece Bisiklete Biniyor" etkinliği düzenlendi. Başkan Yılmaz ve etkinliğe katılanlar park içerisinde bisikletle gezdi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK01 Nisan  2018 Pazar - 17:11
Bisiklet pedallarını "Kanser Haftası" için çevirdiler
Bolu Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Orman Parkı'nda "Bolu Kansere İnat Ailece Bisiklete Biniyor" etkinliği düzenlendi.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, etkinlik öncesi yaptığı açıklamada, yaşamaya değer özel bir coğrafyaya sahip olduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Böyle güzel coğrafyada insanlar yaşama sevincini önce kendileri tatmalı, hem de ülkeye tattırmalı. Kanserin erken teşhis olduğunda artık tedavisi mümkün olduğunu görüyoruz. Önemli olan sadece insanın kendisine güvenmesi. Bazı problemleri aşabileceğine inanması. farkındalığı oluşturması. Ben inanıyorum ki, insan yaşam sevincini içerisinde yaşatırsa, yaşama sevinci ile hayata bakarsa ve mutluluğu tatmaya çalışırsa üzerinden gelemeyeceği bir problemin olmayacağını görüyorum.”

Bolu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Deligöz de konuşmasında kanserle ilgili bilgiler vererek, sağlıklı yaşamda bisikletin önem taşıdığını söyledi.
Başkan Yılmaz ve etkinliğe katılanlar daha sonra park içerisinde bisikletle gezdi.
Etkinliğe, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, sağlık çalışanları, amatör bisikletçiler ve Bolulular katıldı.
Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı