19.11.2018 09:39:44
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Bolu da Hizmet Seferberliği..

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "vatandaş odaklı hizmet seferberliği" kapsamında üst düzey bürokratlar illeri ziyaret edecekler. vatandaş odaklı hizmet seferberliği Türkiye'de 4 ilde başlıyor. Bu İllerden biriside Bolu…

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL18 Kasım  2017 Cumartesi - 14:59
Bürokratlar Sahaya İniyor, Hizmet Seferberliği Başlıyor..
İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı, "İçişleri Bakanlığı olarak valiliklerimiz de başlattığımız 'vatandaş odaklı hizmet seferberliği' kapsamında bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Müsteşar yardımcılarımız başkanlığında bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan altışar kişilik heyetlerle ilk ziyaret programımıza Hatay, Şanlıurfa, Bolu ve Bitlis illerimizle başlıyoruz"
Çataklı, İçişleri Bakanlığının taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek, valiliklerdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES projesini başlattıklarını belirtti.
Çataklı, projenin birinci aşamasında 58 ili ziyaret ederek 2 bin 500'e yakın personelle bir araya geldiklerini ve yıl sonuna kadar tüm illeri ziyaret etmiş olacaklarını söyledi.
Projenin ikinci aşama temasının "vatandaş odaklı hizmet seferberliği" olarak belirlendiğini ifade eden Çataklı, şöyle devam etti: "Kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik, süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur.' ifadeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı olarak valiliklerimiz de başlattığımız 'vatandaş odaklı hizmet seferberliği' kapsamında bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Müsteşar yardımcılarımız başkanlığında bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan altışar kişilik heyetlerle ilk ziyaret programımıza Hatay, Şanlıurfa, Bolu ve Bitlis illerimizle başlıyoruz."
Çataklı, vatandaş odaklı hizmet seferberliğinin öncelikle "dinleme ve empati" prensibi üzerine kurgulanan bir proje olduğunun altını çizdi.
"HEDEFİMİZ HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEKTİR"
İçişleri Bakanlığınca uygulanan projeler ve uygulamalar hakkında çeşitli oda ile sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Çataklı, şunları kaydetti:
"Bu projenin amaçlarından bir diğeri de bakanlığımız birimlerince sunulan emniyet, asayiş, trafik, 112, nüfus göç ve benzeri hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla bire bir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlenmiştir. Bu çalışmanın çıktısı 81 il valiliğimizin tamamına ait ve somut görüşmelere, ziyaretlere dayalı bir değerlendirme raporu olacaktır. Hedefimiz bu raporlar doğrultusunda geçmiş medeniyetimize ve gelecek vizyonumuza uygun merkezi ve yerel düzeyde yönetim politikaları ve stratejileri oluşturmak suretiyle vatandaş memnuniyetini artırmak ve hizmet kalitesini yükseltmektir."Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı