20.01.2019 17:34:01
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Bolu “Sporun Merkezi” Olma Yolunda..

Her sezon öncesi futbol takımlarının kamp dönemini geçirdiği, güreş ve basket milli takımlarının tercih ettiği Bolu, planlaması tamamlanan 300 futbol ve 15 golf sahası ile yapımına başlanan su sporları merkezi gibi çeşitli çalışmalarla her branşta sporun merkezi olma yolunda ilerliyor.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SPOR28 Eylül  2016 Çarşamba - 11:45
Bolu Aladağlar’da 300 futbol ile 15 golf sahası alanı belirlendi.
Yaz aylarında Türk ve yabancı futbol takımı ile güreş ve basketbol mili takımlarının yanı sıra hentbol ve hokey gibi diğer salon sporu takımlarının kamp yaptığı Bolu'nun, ilerleyen yıllarda tüm spor dallarına hitap eden bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda Bolu Belediye Başkanlığı ve İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmalar çerçevesinde, Bolu'ya yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Aladağlar'da yapılan etüt çalışmasında, bölgede Avrupa standartlarında 300 futbol ile 15 golf sahası alanı belirlendi. Bunun yanı sıra kapladığı alan ve su kapasitesi itibarıyla Batı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük yapay gölü olan Seben'de, başta kano ve yelken olmak üzere diğer su sporlarının yapılması adına çalışmalar başlatılırken, kent merkezinde ise Su Sporları Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı.

Futbol, basketbol, güreş takımları Bolu'da
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptığı açıklamada, Bolu'nun spor, turizm ve üniversite kenti olması adına çalıştıklarını, bunu başarabilmek ve kentin ismini uluslararası spor camiası ve turizmde duyurabilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Öncelikli hedeflerinin Bolu'yu turizm kenti haline getirmek olduğunu, bunu bir nebze başardıklarını anlatan Yılmaz, bundan sonraki aşamada ise sporla ilgili konulara yoğunlaştıklarını belirtti. Spor turizmi açısından şehrin zaten bir altyapısının olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şöyle konuştu: "İlimizde her yıl onlarca futbol takımı yeni sezon öncesi yaz kampı yapıyor. Geçen yıllarda basketbol takımları da ilimizde kamp yaptı. Güreş Mili Takımı'nın sporcuları, Aladağ'daki kamp merkezinde çalışıyor. Uluslararası şampiyonlara hazırlanan sporcular da müsabakalara zaman zaman cimnastik salonumuzda hazırlanıyor."

300 futbol, 15 golf sahası alanı tespit edildi
Yılmaz, özelikle futbol takımlarının, kamp yapmak için Bolu'yu tercih etmesi nedeniyle nerelerde saha yapılabileceğini araştırdıklarını aktararak, "Sporun her branşıyla ilgili Bolu'nun ev sahipliği yapmasını ve kamp merkezi olmasını istiyoruz. Bu konuda da 300 kadar futbol sahası alanımızın Aladağlar'da planlaması yapıldı." dedi. "Bolu bakir. Yanlış projelerle bozmamaya gayret etmek durumundayız." diyen Yılmaz, "Sağlıklı istişare ederek geleceğe planlı olarak götürmeliyiz. Bunu yapabilirsek, Bolu'yu spor alanında dünyanın merkezi haline dönüştürebiliriz." ifadesini kullandı.

Başkan Yılmaz, Bolu'nun golf turizmi açısından da önemli bir merkez olabileceğini belirterek, şunları kaydetti: "Golf turizminin yapılabilmesi için en azından 3 golf sahası olması gerekiyor. Antalya'da golf turizmi açısından bir çalışma var. Ancak Antalya'daki bu çalışma sadece kış aylarında yapılabiliyor. Yazın çok sıcak olduğu için sıkıntılı. Bolu kış mevsiminin dışında kalan bütün zamanlar golf turizmine açık. 15'in üzerinde golf sahası alanı planlamış durumdayız." (memleketimbolu.com) 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı