17.06.2019 13:45:08
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Dörtdivan'a 37.432 TL. Ödenek

Bolu İl Genel Meclisi Aralık Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşen oturumla sona erdi. Son oturumda 6 madde karara bağlanırken, 2019 yılının ilk toplantısının 07 Ocak Pazartesi günü başlaması kararlaştırıldı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN08 Aralık  2018 Cumartesi - 11:10
BOLU İL GENEL MECLİSİ YILIN SON TOPLANTISINI YAPTI
Bolu İl Genel Meclisi Yaşar Yüceer Başkanlığında 03 Aralık Pazartesi günü başlayan Aralık Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşen oturumla sona erdi. Toplantının son oturumunda mülkiyeti Özel İdaremize ait Bolu İli, Dörtdivan İlçesi, Merkez Mahallesi 2321 parselde kayıtlı 4.376,08 m² yüzölçümlü taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Söz konusu tahsisin uygun olduğu belirtilen her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi.
Mudurnu ilçesi Çevreli Köyü hudutlarında tapunun 148 ada, 41, 42, 43 ve 44 parsel nosunda kayıtlı taşınmaz için hazırlanan imar planı değişikliğinin onanması talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilirken, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 37.432 TL. ödenek aktarılması kararlaştırıldı.
Toplantıda ayrıca mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Kültür Mahallesinde bulunan taşınmazın halen kiracı olarak bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne hizmet binası yapımı için tahsisinin yapılması talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilirken, ilimiz merkez ve diğer ilçelerin belediye imar planları ile mücavir alan sınırları dışında kalan yerlerdeki taşınmazların ifraz, tevhit, irtifak hakkı, imar durumu, inşaat ve iskan ruhsat harçları ile diğer harçlar ile ilgili 2019 yılında uygulanacak imar tarifesinin belirlenmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Toplantı 2019 yılı Ocak Ayı toplantılarının 07 Ocak Pazartesi günü başlamasının kararlaştırılması ile sona erdi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı