22.10.2021 21:58:00
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Dörtdivan da Eğitim Öğretim

Bolu Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal yaptığı açıklamada; Dörtdivan da 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 75 Öğretmen ve 430 Öğrenci ile eğitimin devam edeceğini ifade etti. Pandemim süresince Sağlık Kurulunun ve Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararlar uygulanacak.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN09 Eylül  2021 Perşembe - 23:48
DÖRTDİVAN DA 430 ÖĞRENCİ, 75 ÖĞRETMENLE EĞİTİM GÖRECEK
Bolu Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal BAL dan, 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle Dörtdivan da ki eğitim öğretim hakkında bilgiler verdi.
Yeni Eğitim Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal BAL yaptığı açıklamada; “Bu yıl İlçemize il dışı 16 ve il içinden 2 toplam 18 öğretmenimiz geldi. İl dışına 6, il içine 3 olmak üzere toplam 9 öğretmenimizde gitti.
Gidenler: Okul Öncesi 2, Sınıf Öğretmeni 1, Biyoloji 1, Rehber 1, Coğrafya 1, Fen Bilgisi Fen Bilimleri 1, Beden Eğitimi 1, Din Kültürü 1 Toplam: 9 Öğretmenimiz gitti.
Gelenler ise: Dörtdivan Anaokulu: Okul Öncesi 1, Çavuşlar İlkokulu: Sınıf Öğretmeni 2, Cumhuriyet İlkokulu: Sınıf Öğretmeni 1, Şehit Orhan Yalçın Ortaokulu: İlköğretim Matematik 1, Beden Eğitimi 1, Türkçe 1, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu: İlköğretim Matematik 1, Türkçe 1, Fen Bilimleri 1, Müzik 1, Çok Programlı Anadolu Lisesi: Matematik 1, Biyoloji 1, Fizik 1, Görsel sanatlar 1, Beden Eğitimi 1 olmak üzere toplam 16 Öğretmenimiz İl dışından geldi.
Bu dönem İlçemizde 75 Öğretmen ile 430 Öğrenciye eğitim vereceğiz. Okullarımızdaki öğrencilerin dağılımına gelince aşağıdaki verdiğimiz bilgiler doğrultusundadır.
Dörtdivan Anaokulu 44 Öğrenci
Dörtdivan Çavuşlar İlkokulu 90 öğrenci,
Dörtdivan Cumhuriyet İlkokulu 57 Öğrenci,
Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulu 59 Öğrenci,
Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu 107 Öğrenci,
Dörtdivan Çok Programlı Anadolu Lisesi 77 Öğrenci
Yeni Eğitim Öğretim yılına başlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz diyen Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal BAL, yeni eğitim öğretim münasebetiyle yayımladığı mesajında; “Değerli öğretmenlerimiz, sayın veliler sevgili öğrenciler, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında, yeni bir başlangıcın heyecanını birlikte yaşıyoruz. Sevgili öğrenciler, her başlangıç yeni bir umuttur. Her umut; yeni girişimleri, yeni beklentileri ve özünde yeni bir canlılığı da birlikte getirir. Yarınlarımızın sahibi çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni eğitim ve öğretim yılında sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyoruz. Koronavirüs salgınıyla ilgili okullarımızda tüm tedbirlerimizi aldık. Pandemimsiz, hiçbir sıkıntı yaşamamak temennisiyle başta ilçemizde görevli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin 2021-2022 yeni eğitim-öğretim yıllarını kutluyorum. Tüm eğitim camiamıza yeni dönem hayırlı olsun. Bu dönemin öğrencilerimiz, eğitimcilerimiz ve velilerimiz adına daha başarılı, sağlıklı geçmesini temenni ediyorum”
Dörtdivan Anadolu Lisesi birçok başarıya imza attı
Dörtdivan da kapatılan okul binası hakkında da bilgi veren BAL, “Dörtdivan Anadolu Lisesi Malumunuz 2007 yılın da Çok Programlı Anadolu Lisesinde binasında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak açılmış, 2013 yılında Kendi binasına geçmiş ve 2015 yılında Anadolu Öğretmen Liselerinin kapatılması sebebiyle Anadolu Lisesine dönüşmüş, 2016 yılında ise Kademeli olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Okul binamızın değerlendirilmesi hususunda ki çalışmalarımız devam ediyor. 2007 2021 yılları arasında birçok başarıya imza atmış, şu anda ülkemizin birçok yerinde hizmet eden bireyler yetiştirmiştir. Bu süreçte Emeği geçen ve görev yapan Tüm öğretmenlerimize İdarecilerimize ve Çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

YAZARLAR

Tamamı