20.03.2019 03:33:53
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Dörtdivan da Kuş Yuvaları..

Doğal hayatı korumak ve hayvan sevgisine dikkat çekmek amacıyla kuşlar için ahşaptan özel yuvalar yapıldı. Hazırlanan küçük kulübe şeklindeki ahşap malzeme kullanılarak yaptırılan kuş yuvaları Dörtdivandaki parklarda bulunan ağaçlara yerleştirilecek ve buralarda kuşların barınması sağlanacak.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN17 Nisan  2018 Salı - 12:16
DÖRTDİVAN’IN HER YERİNE KUŞ YUVASI KONULACAK
Bolu Dörtdivan Belediyesi doğal hayatı korumak amacıyla ilçenin dört bir yanında bulunan ağaçlar ve parklara konulmak üzere kuş yuvaları yaptırdı.
Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, doğal hayatı korumak ve hayvan sevgisine dikkat çekmek amacıyla kuşlar için ahşaptan özel yuvalar hazırlattı. Hazırlanan küçük kulübe şeklindeki ahşap malzeme kullanılarak yaptırılan kuş yuvaları Dörtdivan’daki parklarda bulunan ağaçlara yerleştirilecek ve buralarda kuşların barınması sağlanacak.
Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Dörtdivan Belediyesi olarak doğal hayatı korumak ve hayvan sevgisine dikkat çekmek amacıyla bu çalışmayı başlattık. Kuş sesinin insana huzur verdiğini düşünüyorum. Dörtdivan’da parklara konacak olan bu yuvalarda barınacak kuşların hem koruma altına alınacağını hem de bu kuş seslerinden oluşan ve insanı dinlendiren bir melodi eşliğinde parklara gelenlerin dinlenebileceklerini söyleyebilirim” dedi. 


Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı