07.08.2020 04:21:57
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Dörtdivan İlk Panayırı 13 Eylül de..

Bolu Dörtdivan da asırlardır devam eden, başlangıç tarihi bilinmeyen Geleneksel Dörtdivan Hayvan ve Emtia Panayırlarının ilki 13 Eylül 2019 Cuma günü yapılacak. 27 Eylül 2019 Cuma günü ise ikinci panayır gerçekleştirilecek. Tüm Vatandaşlarımız Davetlidir.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN09 Eylül  2019 Pazartesi - 13:33
DÖRTDİVAN PANAYIRLARI, EYLÜL AYINDA YAPILACAK
Bolu ili Dörtdivan ilçesinde her yıl düzenlenen ve başlangıç tarihi bilinmeyen Geleneksel Dörtdivan Hayvan ve Emtia Panayırları başlıyor. 13 Eylül 2019 Cuma günü birincisi yapılacak olan panayırın, ikincisi ise 27 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek. Kışlık Alış-verişinde yapılacağı Panayırlara çevre il ve ilçelerden yoğun ilgi bekleniyor.
Türkiye genelinde yaygın olan panayır etkinliklerinin amacı, yöresel ürünlerin tanıtımının yanı sıra ekonomik bir alış veriş fırsatı olduğunu söyleyen Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza EFE, “Dörtdivan Hayvan ve Emtia Panayırları bu yıl 13 Eylül ve 27 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Dörtdivanlı hemşerilerimizi panayırımıza bekliyoruz" diyen Başkan EFE; "Panayırın amacı Dörtdivanlı vatandaşlarımız arasındaki kaynaşmayı sağlamak ve aralarındaki özlemi gidermektir. Yöremiz insanının el emeği göz nuru ürünlerinin yanı sıra; Peynir, Keş, Tereyağı, Yoğurt, Şakşak Helva, Köfter ve panayırın vazgeçilmez fırında kızarmış kaz eti satışları yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza, esnaflarımıza, panayırda kazasız, bol kazançlı, bir alış-veriş temennisinde bulunduklarını ifade ederek, tüm hemşerilerimizi panayırımıza bekliyoruz" dedi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı