22.04.2019 23:31:29
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Emniyet Çocuklar İçin Uyardı

Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemde artan kayıp çocuk vakaları nedeniyle ailelere "Çocuğunuzun fotoğraflarını ismiyle birlikte sürekli paylaşmayın" gibi anne ve babaların daha dikkatli olmaları konusunda kritik uyarılarda bulundu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL06 Temmuz  2018 Cuma - 01:01
EMNİYET AİLELERİ, ÇOCUKLARI KONUSUNDA UYARDI
Emniyet Uyardı! Anne Babalar Dikkat ! Emniyet Genel Müdürlüğü son dönemde kayıp çocuk vakalarının artması nedeniyle anne ve babaların daha dikkatli olmaları konusunda kritik uyarılarda bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından "Anne ve Babalar Dikkat" başlığı adı altında yapılan paylaşımda, çocukların kendilerini koruyabilmesi için ailelerin yapması gerekenlere dikkat çekildi.
Paylaşımda, ailelere çocuğun tanımadığı kişilerle fiziksel temas kurmasına izin verilmemesi, çocuğun tanımadığı kişilerden uzak durması, tanımadığı bir kişi tarafından vücuduna dokunulduğunda nasıl tepki vermesinin öğretilmesi gerektiği bildirildi.
"ÇOCUĞUNUZUN ADINI HER YERE YAZMAYIN"
Ailelerin, çocuğun internet ortamında görüştüğü kişilere dikkat etmesi uyarısında bulunulan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:
1) Çocuğunuzun adını her yere yazmayın.
2) Çocuğunuzun fotoğraflarını ismiyle birlikte sürekli sosyal medyada paylaşmayın.
3) Telefon numaranızı ve acil ihbar hatlarını (155-156-112) ezberletin.
4) Çocuğunuzun tanımadığı kişilerin arabalarından uzak durması gerektiğini ve gelebilecek tehlikelere karşı arabanın gittiği yönün tersi istikametinde koşmasını öğretin.
5) Çocuğunuz kaybolduğunda güvenlik güçlerinden yardım istemesi gerektiğini öğretin.
6) Çocuğunuz için acil durumlar karşısında gizli bir kod icat ederek tanımadığı bir şahsa 'Anne ve babamın adı ne?' , 'Aile şifremizi söyle' diye sormasını isteyin.
7) GPS sayesinde ve çeşitli mobil konum uygulamaları ile çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenin ve şarjının ne kadar kaldığını takip edin.
8) Kendini tehlikede hissettiği anda 'Ben onu tanımıyorum!' diye bağırmayı öğretin.
9) Tanımadığı kişilerle asansöre binmemesi gerektiğini söyleyin."
Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı