18.06.2019 05:34:40
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Erken Seçim Tarihi Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SİYASET18 Nisan  2018 Çarşamba - 18:14
TÜRKİYE, ERKEN SEÇİME GİDİYOR 24 HAZİRAN 2018'DE
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran 2018'de erken seçim kararı aldıklarını ifade etti"
Dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklamasının ardından siyaset gündemi bir anda ısındı ve 24 saatte birçok görüşme gerçekleşti.
ERDOĞAN, BAHÇELİ'YLE GÖRÜŞTÜ
Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı külliyesi'nde MHP Genel Başkanını kabul ederek, bir görüşme gerçekleştirdi. Tüm bu görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de basın mensuplarının karşısına çıktı ve erken seçim kararı aldıklarını açıkladı.

ERKEN SEÇİM 24 HAZİRAN 2018'DE
Cumhubaşkanı erken seçimle ilgili şunları söyledi: "Sayın Bahçeli'nin dün yaptığı çağrıyı, yetkili kurumlarımızla enine boyuna müzakere ettik. Sonuçta ülkemizin karşı karşıya bulunduğu fotoğraftan hareketle, bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşmamız konusunda arkadaşlarımızla fikir birliğine girdik. Suriye'deki gelişmelerin hızlandığı, makro ekonomik dengelerden büyük yatırımlardan her konuda çok önemli kararlar vermemiz gereken dönemde seçim konusunu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkarmamız şarttır. Bu yüzden önümüzdeki seçimlere ittifak kurarak girme konusunda mutabık bulunduğumuz Bahçeli'yle seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. AK Parti ve MHP Meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. Bu kararın ülkemiz, milletimiz ve partilerimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum."

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı