21.10.2018 00:52:50
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Esentepe Yağlı Güreşleri 21 Ağustos'ta

Bolu ili Gerede ilçesinde bu yıl 70.'si yapılacak olan tarihi Gerede Esentepe Yağlı Güreşleri'nin 21 Ağustos 2016 Pazar günü saat 10.00'da başlayacağı belirtildi. Sudakap; "Güreşçilerimizi güreş sever halkımızla buluşturacağız. Güreşçilerimizi ve sporsever halkımızı güreşlerimize davet ediyorum” dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SPOR02 Temmuz  2016 Cumartesi - 11:37
Gerede Esentepe Güreşleri Er meydanlarından birisidir.
Bolu Gerede Belediyesi güreş organizatörü eski güreşçi ve Esentepe Baş Pehlivanlarından Baki Sudakap yaptığı açıklamada; “Gerede Belediyesi’nin uzun soluklu spor organizasyonu olan Esentepe Yağlı Güreşleri’ne büyük önem veriyoruz, Kırkpınar güreşlerinden sonra Akyazı ile birlikte ülkemizde önemli er meydanlarından birisidir Esentepe Güreşleri” dedi.
Bolu ili Gerede ilçesinde bu yıl 70.'si yapılacak olan tarihi Gerede Esentepe Yağlı Güreşleri'nin 21 Ağustos 2016 Pazar günü saat 10.00'da başlayacağı belirtildi. Sudakap; "Güreşçilerimizi güreş sever halkımızla buluşturacağız"

"Başpehlivan olmuş güreşçilerimiz katılacak"
Güreş hazırlıklarının sene başından itibaren programlanarak başladığını ifade eden Sudakap, şunları kaydetti; “Ata sporumuz güreşlere büyük önem veriyoruz. Esentepe Yağlı Güreşleri Türkiye’nin en büyük güreş organizasyonu olan Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin alternatifi konumundadır.Türkiye’nin her yerinden güreş severler gelip bu güreşleri izlemenin zevkine varıyor. Aynı zaman da tabi güzelliklerle dolu ilçemizi tanıma fırsatını da elde etmiş oluyorlar. İnşallah bu yılda seyir zevki yüksek, mücadele dolu bir güreş izleme imkânını elde ederiz, yağlı güreşlere bu yıl geçen senelerde olduğu gibi Kırkpınar’da güreşmiş, altın kemer kazanmış, başpehlivan olmuş güreşçilerimiz katılacak. Güreşçilerimizi güreş sever halkımızla buluşturacağız. Tüm sporsever halkımızı güreşlerimize davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. (geredemiz.com) 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar