18.07.2019 23:09:27
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Fahri Hemşehrilik Beratı Verilsin

Bolu Dörtdivan Belediyesi Başkanlığı tarafından, 5 Eylül 2017 tarihinden bu yana İlçemizde görev yapan Kaymakam Uğur Tutkan'a “Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı” verilmelidir. Dortdivandunyasi.com haber sitesi ve Dörtdivanlılar olarak, Belediye Meclisinden karar çıkarılmasını talep ediyoruz.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN05 Eylül  2018 Çarşamba - 01:30
KAYMAKAM UĞUR TUTKAN’A “FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI” VERİLSİN
Bolu Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan, 1 Eylül 2018 tarih ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2018/157 sayı kararı ile Trabzon Köbrübaşı Kaymakamlığına tayini çıkmış bulunmaktadır. Gönüllere taht kuran Kaymakamın tayini Dörtdivanlıları üzmüştür.
Dörtdivan Kaymakamlığına 20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile atanarak, 05.09.2017 de Dörtdivan da ki görevine başlayıp, bu güne kadar sürdüren Kaymakam Uğur Tutkan, görev yaptığı süre içerisinde ilçemiz yarınlarına ışık tutacak projelerin hayata geçirilmesine, sosyal ve kültürel çalışmalara, ilçe dinamiklerinin bir araya gelip beraber çalışmalarına önemli katkılar yapmış ve bu noktada azami gayret göstermiştir. Dörtdivan halkının 7 den 70 e sevgisini kazanarak abi, kardeş ve haneden biri olmuştur.
Bu nedenle Kaymakam Uğur Tutkan beye ilçemize yapmış olduğu önemli hizmetlerden dolayı 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 18. Maddesinin (r) bendi gereği 'Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı' verilmesi, Dörtdivanlıların gönüllerindeki sevgiyi, saygıyı bir kez daha taçlandırmış olur.
Dortdivandunyasi.com haber sitesi olarak, başta Belediye Başkanımız Hasan Uzunoğlu olmak üzere tüm Belediye Meclis üyelerimizin kararıyla Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan beye “Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı” verilmelidir. Hatta Dörtdivan ilçemizde bir sokağa da isminin verilerek, Dörtdivan da ismi yaşatılmalıdır. Dörtdivanlıların yüreğindeki sesi buradan duyurarak, kararın alınması hem Kaymakamı hemde Dörtdivanlıları onere edecektir.

NOT: 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi Belediye Meclisinin Görev ve Yetkilerini belirterek, “(r) fıkrasında Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı vermek” ifadesi yer verilmektedir. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı