27.05.2020 10:22:03
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Festivalde İlkler Yaşanacak..

Bolu ili Mengen ilçesinde 4 - 5 Ağustos'ta yapılacak olan 33. Mengen Aşçılık ve Turizm Festivalinde bu sene ilk defa 18 ülkeden yabancı mutfak şefleri katılacak ve yabancı şeflerin yarışacağı ve yabancı jüri üyelerinin değerlendireceği ilk “Uluslar Arası Aşçılık Kupası Mengen 2018” yarışması düzenlenecek.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR22 Temmuz  2018 Pazar - 02:20
MENGEN AŞÇILIK FESTİVALİNDE, BU SENE İLKLER YAŞANACAK
Bolu Mengen Belediye Başkanı ve Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu Başkanı Turhan Bulut, 33. Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde bu sene ilklerin yaşanacağını belirterek, “İlk defa 18 ülkeden yabancı mutfak şefleri katılacak ve yabancı şeflerin yarışacağı yabancı jüri üyelerinin değerlendireceği “Uluslar Arası Aşçılık Kupası Mengen 2018” yarışması düzenlenecek. Dev tencerede yapılacak rekor denemesi, ayrıca Ulusal Aşçılar Federasyonunun yapacağı 1,5 tonluk keşli, peynirli, tavuklu erişte makarna halka dağıtacak. Atiye, Mithat Körler, Alp Arslan, Mehmet Şafak ve Mengenli Sanatçılarımız konser verecek. Festivalimiz çok renkli geçecek.” dedi.
Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut 4-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 33. Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali hakkında basın açıklaması yaptı. Festivalde bu sene ilklerin yaşanacağını ifade eden Başkan Bulut basın açıklamasında şunları söyledi:

“Ülkemizi, ilimizi ilçemizi Mengen’i tüm dünyada Temsil eden aşçılarımızın büyük buluşmasına ilk defa 18 ülkeden yabancı mutfak şefleri katılacak ve ilk defa yabancı şeflerin yarışacağı yabancı jüri üyelerinin değerlendireceği "Uluslar Arası Aşçılık Kupası Mengen 2018" yarışması düzenlenecek. Yarışma TİKA ve TAŞPAKON’un birlikteliği Mengen Belediyesinin ev sahipliğinde Ekol Food ve Crystal Endüstriyel’in destekleri ile düzenlenecektir. Bu yarışma ile birlikte Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali Uluslararası bir seviyeye taşınmış olacak.
Festivale katılım sağlayacak Ülkeler; Lübnan, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Malezya, Mısır, Bosna Hersek, Sırbistan, Bangladeş, Singapur, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Ürdün, Filistin, Maldivler, Almanya, Hollanda ve KKTC.
33. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizde Ulusal Mutfak Zirvesini gerçekleştiriyoruz.
33. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizde Ülkemizin 7 Bölgesinden 70 Kentimizin özgün yemekleri TAŞPAKON’a bağlı 7 Federasyon ve 62 Dernek tarafından hazırlanarak 7 Bölge 70 Lezzet temasında her Kentin standlarında o Kentin özgün yemekleri Festivalimize katılacak konuklara ve halka ikram edilecek.
Dev tencerede yapılacak rekor denemesi, ayrıca Ulusal Aşçılar Federasyonunun yapacağı 1,5 tonluk keşli, peynirli, tavuklu erişte makarna halka dağıtacak.
Mengen Aşçılar ve Turizm Derneği ilk Festivalimizden itibaren süregelen bayanlar arası yemek yarışmasını düzenleyecek.
Birçok mutfak etkinlikleri ile birlikte sevilen sanatçılarımızdan Atiye, Mithat Körler, Alp Arslan, Mehmet Şafak ve Mengenli Sanatçılarımızın iki akşam verecekleri konserlerle Festivalimiz çok renkli, çok heyecanlı coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilecek.
Festivalimize katılım veren tüm sivil toplum örgütlerimize, Resmi ve Özel Kurum ve Kuruluşlara, çok değerli sponsorlarımıza, yerli ve yabancı tüm katılımcılarımıza, yerel ve ulusal basınımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı