20.01.2020 23:44:10
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Festivalin Son Toplantısı Yapıldı

34. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali son istişare toplantısı 12 Temmuz Cuma günü Mengen Belediyesi Konukevinde gerçekleştirildi. Toplantıya Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra duayen aşçı Necip Ertürk onur konuğu olarak katıldı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR15 Temmuz  2019 Pazartesi - 17:19
FESTİVALİN SON İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
34. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali son istişare toplantısı 12 Temmuz Cuma günü Belediye Başkanı ve Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu Başkanı Turhan Bulut’un Başkanlığında Mengen Belediyesi Konukevinde gerçekleştirildi.
Toplantıya Belediye Encümeni Temsilcisi Ferhat Şentürk, Belediye Meclisi Temsilcisi Tamer Öksüz, Belediye Temsilcisi Ünsal Karabostan, Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Temsilcisi Özgür Özen, AİBU Mengen Meslek Yüksekokulu Temsilcisi Berker Çiftçi, AİBÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Temsilcisi Öğretim Görevlisi Osman Çavuş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Burhan Eröz, TAŞPAKON Temsilcisi Ömer Can Kaya, ULAF Başkanı Melik Altundağ ve üyeleri Arif İşeri, Ercan Altundağ, ASOMDER Başkanı Levent Demirçakmak katıldı.

Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanının festival daveti üzerine Türkiye’ye gelen duayen aşçı Necip Ertürk onur konuğu olarak katıldı. En son 2004 yılında gerçekleştirilen 21.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivaline katılan duayen aşçı, aşçılık mesleği ile ilgili değerli bilgilerini ve anılarını paylaşarak, Belediye Başkanı Turhan Bulut’un davetinden çok memnun olduğunu ve Mengen’de, doğduğu topraklarda olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ve festivalden sonra Amerika’ya geri döneceğini ifade etti.
Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut yaptığı konuşmada 3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde Aşçıların Büyük Buluşmasıyla gerçekleştirilecek olan 34. Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivalimizde tüm hemşehrilerimizi, tüm aşçı federasyon ve derneklerimizi, festivale katılım sağlayacak olan bütün misafirlerimizi Mengen’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağını ifade etti.
3 - 4 Ağustos 2019 Tarihlerinde gerçekleştirlecek Festival Programı:


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı