24.11.2020 23:51:20
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Geleceğe Nefes Olalım!

Fidan kampanyası Türkiye çapında ilgi görmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, ağaçlandırma seferberliğine 'Geleceğe Nefes' adını verdi. Kampanyayla Türkiye'nin dört bir yanına 2020 yılında toplam 83 milyon fidan dikilmesi hedefleniyor.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL07 Kasım  2020 Cumartesi - 16:20
83 Milyon Fidan Dikilmesi Hedefleniyor
2020 yılı “Geleceğe Nefes Ol” fidan kampanyası için başvuru süreci devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından dikilen fidanlar vatandaşlar tarafından sahipleniliyor, dileyenler ise fidan bağışında bulunabiliyor.
Türkiye ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Geleceğe Nefes Ol' fidan kampanyasıyla Türkiye’nin dört bir yanında 2020 yılında toplam 83 milyon fidan dikilecek. Online sistemle katılım sağlanan kampanyada isteyen fidan sahiplenebilecek isteyen ise fidan bağışında bulunabilecek.
Geleceğe Nefes Ol kampanyası, Türkiye'nin 81 ilinde tam 83 milyon fidan toprakla buluşacak.
KAMPANYA BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
Sevgili Vatandaşlarım,
Bilmenizi isterim ki, Türkiye, orman varlığının önemini dünyada en iyi bilen ve örnek olan ülkelerin arasında başı çekiyor. 1839 yılında temelleri atılan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 40 bini aşkın çalışanı ile hem vatanımızda hem de dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için gece gündüz çalışıyor.
10 Temmuz 2018 tarihinde göreve geldiğimizde bir söz ile yola çıkmıştık. “Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün” demiştik. Çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde sözümüzde durmayı başardık. Çiftçimizin yüzü gülüyor. Çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019’da, 11 milyon fidanı toprakla buluşturduğumuz Geleceğe Nefes Seferberliği ’ne verdiğiniz büyük destek, 14 milyona yakın fidanın sahiplenilmesini sağladı.
Seferberliğimiz şimdi katlanarak büyüyor. Gelin 2020’de fidan bağışlayarak ya da sahiplenerek çocuklarımıza daha yeşil bir dünya bırakma yolunda büyük adımlar atalım. Bu yıl tam 83 milyon yeni fidan dikerek, geleceğe nefes olalım.
2020 yılı boyunca toprakla buluşturacağımız tüm fidanlarımızı, zorlu Covid-19 günleri boyunca ülkemizi adeta ayakta tutan, bizlere nefes olmak için soluksuz çalışan sağlık kahramanlarımıza adadığımızı gururla belirtmeyi de görev bilmekteyiz.
Saygılarımla,
Dr. Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar