24.08.2019 07:12:43
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Gerede Yeni Hastanesine Kavuştu

Gerede Devlet Hastanesinin 2016 yılında yapımı başlayan inşaatı tamamlanarak halkın hizmetine açıldı. Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Gerede Devlet Hastanesi toplam 21.000 m2lik alana sahip, 5 diş ünitesiyle ve 75 yataklı kapasitesiyle yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK20 Mayıs  2018 Pazar - 05:19
GEREDE DEVLET HASTANESİ, YENİ BİNASINDA HİZMET VERECEK
Bolu Gerede Devlet Hastanesinin 2016 yılında yapımı başlayan inşaatı ve teşrifatı tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Gerede Devlet Hastanesi toplam 21.000 m2lik alana sahip, 5 diş ünitesi ve 75 yataklı kapasitesiyle Bolu halkına daha iyi şartlarda sağlık hizmeti verebilmek için inşaatı tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Gerede Devlet Hastanesinin inşaatı hızla tamamlanarak halkın hizmetine açıldı.

Gerede ilçesinin ihtiyacı olan her koşul düşünülerek planlanan hastanede 8 yataklı Genel Yoğun Bakım, 4 yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım, 2 yataklı Çocuk Yoğun Bakım mevcut. Ayrıca ameliyathaneleri ve diyaliz ünitesiyle ihtiyaçları karşılayacak bir yapıda olan yeni Gerede Devlet Hastanesi artık Bolu ve Gerede halkına hizmet verecek. Yıkımı yapılarak yapımı devam eden eski acil binası ile güçlendirme ve revizyon çalışmalarının tamamlandığı mevcut bina da yakında hizmete açılacak. Şehirler arası ulaşımda bir geçiş güzergahına sahip olduğundan ve bu yüzden hizmet sayısının da yüksek olduğu Gerede Devlet Hastanesi artık çok daha iyi fiziki ve teknik şartlarda hizmet verecek. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı