26.05.2020 05:35:28
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Gün Bir Olma Günüdür

"Dün şu veya bu sebepten yapamadıklarımızı bu defa YHT için yapmalıyız. Gün bir olma, gün iri olma, gün diri olma günüdür" diyen Adem Evcil Yüksek Hızlı Tren talebini bolugazetesi.com.tr köşe yazısında yazdı. İşte Adem Evcil'in YHT hakkında kaleme aldığı yazısı..

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR11 Ocak  2020 Cumartesi - 00:51
GÜN BİR OLMA GÜNÜDÜR
Fırsatlar da bulutlar gibi, çabucak geçer gider.
Komşumuzun gündemi YHT… Yüksek hızlı tren…
Güzergahın Düzce ‘den geçmesi için başta eski bakan, şimdiki Belediye Başkanı olmak üzere iktidarıyla muhalefetiyle her kez üzerine düşeni yapmakta böylesi bir fırsatı kaçırmamak için çabalamaktadır.
Bizde de benzer organizasyon yapılmaya gayret edilse de maalesef birlik sağlanamamakta ve talepler cılız kalmaktadır.
Oysaki; Hz. Muhammed (SAV) Efendimiz ‘birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır’ buyurmaktadır.
Ankara’da üst düzey bürokraside birçok hemşehrimiz bulunmaktadır. Yapılması gereken bir an evvel iktidarıyla muhalefetiyle bir konsorsiyum oluşturulmalı haklı isteğimiz Ankara ‘da gür bir sesle yankılanmalıdır.
Yüksek Hızlı Tren güzergâhının ilimizin geçmesinin ilimizin menfaatine olacağı, ekonomimize katkı sağlayacağı yadsınamaz bir gerçektir. Bu hizmet siyasi partilerin, iktidar çatışmaların, kısır gündemlerin, ben yaptım onlar yapmadı mantığının çok üzerinde bir vatandaşlık görevi, Bolu’ya hizmet sevdasının doğal bir sonucu olmalıdır.
Peki ne yapılmalıdır ?
An itibariyle başını hükümet partisinin il başkanının çektiği, milletvekillerimizin, valimizin, belediye başkanımızın, rektörümüzün, kaymakamlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, il genel meclis üyelerimizin, siyasi parti başkanlarının, STK başkanlarımızın bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunması çıkan sonucun aynı heyetle Ankara’ya çıkarma yapması ilimizin menfaatine olacak ve vatandaş bunu asla unutmayacaktır.
Vatandaşımız sığ siyasetten, kavgadan, kaostan yorulmuş siyasilerden çözüm odaklı yaklaşımlar beklemektedir. Yerli otomobil fabrikası için yapamadığımızı, kenevir yetiştiriciliğinde yapamadığımızı daha bunun gibi birçok örnek gösterebilirim.
Dün şu veya bu sebepten yapamadıklarımızı bu defa YHT için yapmalıyız.
Gün bir olma, gün iri olma, gün diri olma günüdür.
bolugazetesi.com.tr


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı