27.05.2020 07:45:59
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Hem Panayır, Hem Tatbikat Ses Getirdi

6 Mayıs Pazar günü Sağlık Panayırını, hemde Şehit Burak Tatar 7. Ulusal UMKE Tatbikatını düzenleyen Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, her iki organizasyonu da başarıyla tamamladı.Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL Tatbikat ve Panayır Hakkında değerlendirmede bulundu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK08 Mayıs  2018 Salı - 19:48
Demirkol Tatbikat ve Panayır Hakkında Konuştu
Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu yıl yedincisi düzenlenen Ulusal UMKE Tatbikatı için ilimizin tercih edilmesi hepimiz için gurur verici oldu. Biz de tüm imkanlarımız dahilinde eksiksiz ve ilimizin adına yakışır bir tatbikat olması için yaptığımız yoğun çalışmaların olumlu neticelerini aldık. Çok şükür ki kazasız bir tatbikat gerçekleştirdik. 81 ilden gelen 500 UMKE personelini ve Bakanlık yetkililerini en iyi şekilde ağırladık. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan olmak üzere Bolu Valimiz Sayın Aydın Baruş’a, Müsteşar Yardımcılarımız Sayın Doğan Ünal ve Sayın Seyfi Uyanık’a, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Arslan Kağan Arslan’a ve Daire Başkanlarımıza, Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a, Yeniçağa Kaymakamımız Mehmet Naim Akgül’e, Yeniçağa Belediye Başkanımız Sayın Recayi Çağlar’a ve her daim yanımızda olan paydaş kurumlarımızın değerli personeline tatbikat öncesinde ve tatbikat sırasında verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederiz” dedi.

“YOĞUN KATILIMLI VE FAYDALI BİR ETKİNLİK OLDU”
Aynı gün Tatbikat için ilimize gelen Bakanlık yetkilileri, tatbikat bittikten sonra Sağlık Panayırının da açılışını yaparak stantları tek tek dolaşıp bilgi aldılar. Sağlık Panayırı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Demirkol; “Pazar günü Anıt Park'ta düzenlediğimiz “Sağlık Panayırı" etkinliğimiz yoğun katılımlı ve faydalı bir etkinlik oldu. Panayırda sağlıkla ilgili pek çok etkinliğin yanı sıra sağlık taramaları, koruyucu hekimliğe dair uygulamalar ve sağlık bilincinin artmasına yönelik faaliyetler ile hekim stantları, Kızılay Kan Bağışı aracı, hastalarımızın sanat sergileri ve çocuklar için eğlenceli programlar vardı. İlimize teşrif eden Bakanlık yetkilileri de Sağlık Panayırı etkinliğimizin çok yararlı olduğunu ve Türkiye de bir ilk olması hasebiyle çok beğendiklerini ifade ettiler” dedi.

“100 KİŞİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU”
Sağlık Panayırında pek çok kurumun kendilerine gönüllü olarak destek verdiğini dile getiren Demirkol; “Başta ilimize teşrif eden Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimiz sağlık etkinliğimizin tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir proje olduğunu ve yaygınlaşması noktasında çalışılması gerektiğini belirttiler. Bu etkinliğine katılan vatandaşlarımız da çok memnun kaldıklarını ifade ettiler. Panayırımıza katılan Kızılay Kan Aracı ile yaklaşık 100 kişi kan bağışında bulundu ve Türkök kampanyasına destek verdi. Panayırımız sadece etkinlik bazında değil, aynı zamanda kişilerin sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğinin bilinmesine de katkı sağlamış oldu. Bu bağlamda bize bu etkinlik için destek veren başta Bolu Valiliği olmak üzere, Bolu Belediyesi'ne, Kızılay'a Gençlik Merkezi'ne ve panayır süresince özveri ile çalışan tüm sağlık personelimize teşekkür ederim.” diyerek sağlıkta bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.


Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı