20.03.2019 03:46:01
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

İyi Parti Başkanlarını Tanıttı

İyi Parti Bolu Kurucu İl Başkanı Mehmet Aydın, parti binasında düzenlediği basın toplantısında il ve kuruluşunu tamamlayan 9 ilçe Başkanını basına ve kamuoyuna tanıttı. Aydın, "İyi Parti kadrolarımızı oluşturduk; hedef insan olduğu için liyakata önem verdik” dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SİYASET10 Ocak  2018 Çarşamba - 18:50
BOLU İYİ PARTİ, KURUCULARINI VE İLÇE BAŞKANLARINI TANITTI
İyi Parti Bolu Kurucu İl Başkanı Mehmet Aydın Parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmasında; “Öncelikle gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Bizler İyi Parti olarak İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. Takdir edersiniz ki biz Türk milleti olarak, insanlık tarihine iyi insanları hediye etmiş bir milletiz. Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre ve niceleri... Onlar iyiliği, iyi insan olmayı öğütleyip yaşamlarını iyiliğe adadılar. İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan Büyük Selçuklu devleti ve sonrasında büyük Osmanlı İmparatorluğu gibi dünya tarihine damgasını vuran, çağ açıp çağ kapatan devletler doğdu. Kayı boyu büyüdü gün geldi üç kıtaya hakim oldu. Yüce Türk Milleti gittiği her yere sevgi kültürünü götürdü. Bizlerde atalarımız gibi “Yaratılanı sev Yaradan’dan ötürü’’ inancı ile bu yola çıktık. Beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızın hiç birine giydiğin gömleğini çıkar gel demedik. İyi Parti’ye gönül veren arkadaşlarımızın hiç birini inancıyla, yaşam tarzıyla, dünya görüşüyle değerlendirip ayrımcılık yapmadık. Çünkü biz ülkemizin ortak milli değerlerini gözeten ve merkezde konumlanan bir parti olarak, FETÖ ve PKK dışında, Türk Milletinin her ferdini kucaklayarak ülkemizi dünyada layık olduğu yere taşıyabileceğimiz inancındayız ve bundan sonrada geliştireceğimiz politikalar ile bunu tüm halkımıza göstereceğiz” dedi.

“İYİ PARTİ KADROLARIMIZI OLUŞTURDUK”
İyi Partinin kurucuları arasında olmaktan gurur duyduklarını belirten Aydın konuşmasında son olarak; “Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevilerin, Hacı Bektaşi Velilerin, Mevlana ve Yunus Emreler’in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlattığı inancı ile ifade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul ederek, laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak gördük. Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefledik. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, spor, estetik gibi medeni değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine ve dolayısıyla insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefledik. Tüm bu ilke ve hedeflerin ışığında, İyi Parti kadrolarımızı oluşturduk; hedef insan olduğu için liyakata önem verdik, kurucularımızın insanları seven, toplum tarafından sevilen ve saygı duyulan insanlardan olması konusunda hassasiyet gösterdik” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından İyi Parti Bolu Kurucu İl Başkanı Mehmet Aydın Bolu’da oluşturdukları İyi Parti Kurucu teşkilat mensuplarını basına tanıttı.
İYİ PARTİ BOLU TEŞKİLATI ŞU ŞEKİLDE;
Mehmet Aydın, Kemal Karaca, Fatma Sakarya, Mehmet Celalettın Tümer, Faruk Ulu, Hatice Öz, Emine Kendirci, Sedat Bekar, Gülşen Çuhadar, Hakkı Kolludemiroğlu, Mehlika Arıkan, İsmail Uzun, Sami Taşabat, Burhan Sucu, Yusuf Üçtaş, Ahmet Örnekbaş, Mehmet Nezih Erkan, Hacer Canbaşoğlu, Fatih Dalman, Songül Demir, Mihriban Yerlikaya, Fazıl Şolpan, Ahmet Bedir, Nimet Tabak, Nihat Ateş, Burak Alın, Özkan Ertuğrul, İsmail Demir, Hasan Hakan Alpaslan, Mehmet Eratlı, Dursun Dahil, Ayşe Yıldırım, Cemile Özboyacı, Çetin Yardemir, Önder Aydemir, Hacer Kartallıoğlu, Yakup Balveren, Yusuf Cebe, Ramazan Acar, Emine Özkan, Mehmet Emin Demirel, Kemal Gündüz, Rifat Ümit Demirtaş
İYİ PARTİ BOLU İLİ İLÇE BAŞKANLARI
Ahmet Yılmaz Merkez İlçe Başk., Sedat Özdemir Dörtdivan İlçe Başk., Murat Çakmak Gerede İlçe Başk., İsmail Seyidoğlu Göynük İlçe Başk.,Yıldırım Gökmen Kıbrıscık İlçe Başk., Evren Ermiş Mengen İlçe Başk., Nimet İnce Mudurnu İlçe Başk., Enver Erkaygusuz Seben İlçe Başk., Mustafa Hedekçioğlu Yeniçağa İlçe Başk. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı