08.07.2020 11:03:56
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Karadere'ye 2.5 Milyon TL Daha!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Karadere Suları Projesine ilave 2,5 Milyon TL daha ödenek gönderilmesini onaylayarak, projeye desteğini bir kez daha göstermiş oldu. Metin “2019 yılı içerisinde Bolu'muza bu proje için toplam 9 milyon TL ödenek sağlamış olduk” dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR12 Aralık  2019 Perşembe - 02:40
FATİH METİN'DEN KARADERE'YE 2,5 MİLYON TL DAHA
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu’nun içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karadere Tüneli projesi için 2.5 milyon TL ödenek aktardıklarını açıklayarak, “2019 yılı içerisinde Bolu’muza bu proje için toplam 9 milyon TL ödenek sağlamış olduk” dedi.
Devlet Su işleri Müdürlüğü Bolu'ya kaliteli bir şekilde içme suyu sağlayacak Karadere Suları Projesi için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Karadere İçme Suyu Projesi, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in de vazgeçilmez proje olma özelliğini koruyor.
Yaz aylarında Bolu’ya gelerek Projenin başlangıcını yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 2019 yılı ödeneğinden fazla olarak 5,5 milyon TL ek ödenek aktarılmasını sağlamıştı. DSİ Müteahhidi Belediye’nin İstimlâk işlerini geciktirmesinden dolayı işleri yürütmede başlangıçta sıkıntı çekse de, Fatih Metin Ankara’dan ödenek aktarmayı durdurmadı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talebi üzerine DSİ, Bolu Belediyesinin yapması gereken kamulaştırma işlemini de, Belediye adına gerçekleştirmesi kararını veren Fatih Metin’e, Başkan Özcan Meclis Kürsüsünden teşekkür etmişti.
2 BUÇUK MİLYON EK ÖDENEK ÇIKARTTIRDI
Bakan Yardımcısı Metin, bu hafta içerisinde Karadere Suları Projesine ilave 2,5 Milyon TL daha ödenek gönderilmesini onaylayarak, projeye desteğini bir kez daha göstermiş oldu. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin yaptığı açıklamada, “Siyaset halka hizmet için yapıldıkça varlığına değer katar. Biz de 17 yıllık iktidarımızda bu ilkeden asla vaz geçmedik. Öznemiz Bolu olduğu müddetçe, siyasette bulunmamızın kıymeti vardır. Yoksa kişisel hırs ve menfaatlerle, ne memleketimiz bir şey kazanır, ne de şahsiyetlerimiz.
Bolu Karedere Suları Projesini ilk günden beri takip ediyor ve önemsiyorum. DSİ olarak da bir an önce bitirilmesini arzu ediyoruz. Bu güne kadar 2019 yılı ödeneğinden 1 milyon TL olmak üzere, yaz aylarında 5,5 milyon TL ilave ödenek gönderdik. Şimdi de ihtiyaç olunca, 2,5 Milyon TL daha ödenek aktardık. Böylelikle 2019 yılı içerisinde Bolu’muza bu proje için toplam 9 milyon TL ödenek sağlamış olduk. Tarım ve Orman Bakanımız Sn, Dr. Bekir Pakdemirli’ye Bolumuza sağladığı bu imkânlar için teşekkür ediyor, hemşerilerim adına da şükranlarımı sunuyorum. Sn, Bakanımızın da talimat ve destekleri ile; Bolu’muzda her ilçemize eser kazandıracak müjde projelerimizin hazırlıklarını tamamlamak üzereyiz. İnşallah! 2020’de bunları birer birer açıklayarak, temellerini atma imkânını da elde edeceğiz.2020 daha coşkulu ve Bolu’muz için daha güzel günler getirecektir.”
Haber: boluekspres.com

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı