20.05.2019 07:17:03
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Karapürçek Pazarı Açıldı..

Ankara'nın en büyük mahallesi Karapürçek, modern, kapalı ve güvenli Semt Pazarı'na kavuştu. 103 tezgâhın bulunduğu Karapürçek Kapalı Semt Pazarı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin ev sahipliğinde törenle açıldı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL25 Temmuz  2018 Çarşamba - 03:41
KARAPÜRÇEK KAPALI SEMT PAZARI TÖRENLE AÇILDI
Konforu ve çevre düzenlemesi ile 7 bin 500 metrekare büyüklüğündeki Semt Pazarı, 60 araçlık otoparkı ve mescidi ile benzerlerinden ayrılıyor. Karapürçek Kapalı Semt Pazarı, iç ve dış dekorasyonu ile dikkat çekiyor. 103 tezgahın bulunduğu Semt Pazarında, konfeksiyon, ayakkabı, bakliyat ve kuruyemiş gibi ürünler için 10 metre eninde 10 tezgah bulunuyor. Her biri 7 metre genişliğindeki 93 tezgahta ise sebze ve meyve satışı yapılıyor. Altındağlı vatandaşların güvenli bir biçimde alışveriş yapmaları için zabıta noktasının da olduğu kapalı Semt Pazarında aydınlatma ile kamera sistemi de bulunuyor. Pazar aynı gece yıkanarak, temiz hale getiriliyor.
Başkan Tiryaki pazardan kilosu 1.5 liraya soğan aldı
Karapürçek Kapalı Semt Pazarının açılışına Başkan Veysel Tiryaki'nin yanı sıra, Ak Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin, Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ayhan ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Altındağ Belediyesi Folklor ekibinin Artvin yöresi oyununun ardından dualar eşliğinde açılan Pazar'da ilk alışverişi Başkan Veysel Tiryaki ve milletvekili Orhan Yeğin bez torbalarla yaptı. Esnafla selamlaşan ve hayırlı işler dileyen Başkan Tiryaki, seçim öncesinde fiyatı 7 liraya ulaşan soğanı, bir buçuk liradan satın aldı.

Altındağlıların parasını Altındağ'ın geleceğine harcıyoruz
Karapürçek Mahallesi'ni, Türkiye'nin en modern mahallerinden birine dönüştürdüklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, şu ifadeleri kullandı: "Altındağlıların parasını Altındağ'ın geleceğine harcıyoruz. Altındağ'ın her mahallesinde fiziki yapıyla beraber sosyal ve kültürel dokusunu da değiştirerek dönüşüm gerçekleştirdik. Bugün modern konutların yükseldiği Karapürçek Mahallesi, yüzme havuzları, parklar, spor tesisleri, anaokulları, gençlik merkezleri, kadın eğitim kültür merkezleri ve birçok soysal donatıları ile Ankara'nın en hızlı değişen ve değerlenen mahallesi oldu. Bütün çabamız, Altındağ'ın geleceğine değer katacak yatırımları hayata geçirmek ve Altındağlıları hak ettikleri yaşam kalitesine kavuşturmak. Belediyenin bir kuruş parasını boş yere harcamayarak, gelirlerimizin yarısını yatırıma ayırarak hedeflerimize ulaştık. "15 günde bir açılış yapıyoruz" diyorduk. Artık haftada bir açılış yapmaya başladık. Daha önümüzde 20'ye yakın yatırımın açılışı var. Pek çok mahallemizde daha kapalı semt pazarları inşaatlarına başladık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Karapürçek Kapalı Semt Pazarının tüm mahallemize, Altındağımıza ve Altındağlı kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni eder, pazarda iş yapacak esnaf kardeşlerime hayırlı ve bol kazançlar dilerim. Allah bereket versin..."

Altındağ, Türkiye'ye örnek bir ilçeye dönüşüyor
"Altındağ'da yapılan bir işin sadece iş olsun diye yapılmadığını görüyoruz" diyen Ak Parti Ankara Milletvekili Orhan Yeğin şu ifadeleri kullandı: "Mahalleli yapılanlara sahip çıkıyor. Milyon dolarlık tesislerin açılışı gibi mahalleli kapalı Pazar yerinin açılışına iştirak etmiş, güzel bir kalabalık var. Türkiye büyüyor, yeni bir yüzyılın başında milletin iradesi ile bu ülkenin yönetimini devralan kadrolar ülkeyi her alanda büyütmeye devam ediyorlar. Türkiye her alanda çok mesafeler alıyor ve büyüyor. Türkiye ile birlikte Altındağ da büyüyor. Sizlerin huzurunda Altındağ Belediye Başkanına ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Altındağ her şeyi ile Türkiye'ye örnek bir ilçeye dönüşüyor. Başkan Veysel Tiryaki, bütçesini millete harcayarak Altındağ Belediyesi'ni yönetiyor. Pazar yerimiz herkese hayırlı olsun."
Ankara Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Recep Ayhan ise "Türkiye'de birçok pazar var ama bu Pazar bir başka oldu. Çok kaliteli ve çok fonksiyonlu bir Pazar yeri yapıldı. Üstelik çok ucuz maliyetlerle yaptı burayı Veysel Başkan. Ben Veysel Tiryaki'ye çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı