28.09.2021 00:59:41
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Mengen de Şenlik Var

Bolu ili Mengen ilçesine ait yöresel değerleri yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hedefiyle başlatılmış olan “Yöresel Giyim Kültür Şenlikleri” dördüncüsü bu yıl 22 Temmuz 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Şenlik için Saat: 10.00 da Mengen Dörtyol mevkiinde toplanılacak.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR13 Temmuz  2021 Salı - 14:16
Mengen’de 4. Yöresel Giyim Kültür Şenliği Düzenlenecek
Bolu İlimizin Mengen ilçesinde yöresel giyim kültürünü yaşatmak, tanıtmak ve yeni kuşaklara aktarmak amacıyla "4. Yöresel Giyim Kültür Şenliği" düzenleneceği duyuruldu.
Bolu İlimizin Mengen ilçesinde yöresel giyim kültürünü yaşatmak, tanıtmak ve yeni kuşaklara aktarmak amacıyla "4. Yöresel Giyim Kültür Şenliği" düzenleneceği duyuruldu. Şenliğin düzenleme komitesi başkanı merhum Hüseyin Varlık'ın oğlu Varol Varlık, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl geniş kapsamlı çalışmalar yaparak şenliği yurt içinde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Amaçlarının kültür varlıklarını genç nesillere aktararak yaşatmak olduğunu vurgulayan Varlık, "Mengen yöresel kültürünü, giysilerini, örf ve adetlerini tanıtma amaçlı etkinliklerin düzenlenmesini planlıyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle temsili tören yapıldı. Bir önceki sene Gökçesu beldemizde binlerce kişinin katıldığı coşkulu şenlik yaptık. Bu yıl da Pazarköy'de yapacağız. Herkesi 22 Temmuz'da bekliyoruz. Yöresel giyim kültürünün yaşatılacağı, temsili nişan töreni ve eğlencelerin olacağı şenlikte 1500 kişilik yemek ikramı da olacak." dedi. (Kaynak: bolugundem.com)
Yer: Pazarköy Saat: 11.00
Tarih: 22 Temmuz 2021 Perşembe günü
NOT: Saat: 10.00 da Mengen Dörtyol Mevkiinde toplanılacak.


 

YAZARLAR

Tamamı