20.01.2019 17:31:43
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Öğretmenlere Müjde.!!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın onayıyla, yapılan açıklamada; öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında, mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumunun 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirileceğinin müjdesi verildi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : EĞİTİM31 Ağustos  2017 Perşembe - 02:25
"Mazeret Ataması" ile "Alan Değişikliği" İsteyen Öğretmenlere Müjde.!
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Öğretmenlere mazerete bağlı ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanındığı MEB'in İnternet sayfasında açıklandı.
MEB'in İnternet sayfasında yayınlanan basın açıklaması;
Öğretmenlere mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır.
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın onayıyla, öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında; mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirilecektir.
Öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 8 - 12 Eylül tarihleri arasında alınacaktır.
Alanlar itibarı ile zorunluluk arz eden durumlar dikkate alınarak, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ise 18 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir. Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek yeni görev yerlerine başlayacaklardır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı