21.01.2019 14:12:00
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Okuryazarlık Belgesi Verilecek

Bolu Valiliği, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Okuma-yazma kurslarını başarı ile bitirenlere “Okuryazarlık Belgesi” verilecek.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : EĞİTİM16 Şubat  2018 Cuma - 02:18
BOLU’DA OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ
Halk Eğitim Merkezinde okuma- yazma eğitimi verileceğini belirten Bolu Valiliğinin konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması;
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde “Okuryazarlık Seferberliği” başlatılmış olup, eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan ve temel okuma-yazma eğitimini tamamlamayan kişilere Halk Eğitimi Merkezlerince açılacak kurslarda okuma-yazma eğitimi verilecektir.
Okuryazar olmayan vatandaşlarımızın mahallesinde bulunan en yakın okula veya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.
Okuryazarlık Seferberliğinin ilk dönemi 5 Şubat 2018-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında uygulanacaktır.
Kurslar 5 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve 11 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. Okuma-yazma kurslarını başarı ile bitirenlere “Okuryazarlık Belgesi” verilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı