05.07.2020 22:53:04
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Romatoloji Uzmanı Atandı

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne romatoloji uzmanı atandı. Romatoloji Uzmanı Dr. Murat Taşçı'nın atanması ile pek çok hastamız ve ailelerini tedavi ve takip süreçlerinde rahatlatacak ve başka illere gidip zorluk yaşamalarını sona erecek.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK05 Şubat  2019 Salı - 17:01
BOLU'YA ROMATOLOJİ UZMANI ATANDI
Bolu İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bolulu hastalarımız ilimizde Romatoloji uzmanı olmadığından çevre illere giderek tedavilerini olmaları ve bundan kaynaklı yaşanan sıkıntılar artık İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastalarına hizmet verecek olan Romatoloji Uzmanı Dr. Murat Taşçı’nın atanması ile pek çok hastamız ve ailelerini tedavi ve takip süreçlerinde rahatlatacak ve başka illere gidip zorluk yaşamalarını sona erecek” denildi.
Yapılan açıklamada, “Romatolojik hastalıkların tanısının erken koyulması ve takiplerinin düzenli bir şekilde yapılmasının romatizmal hastalıklarda büyük önem taşımaktadır. Romatizmal hastalıkların bir çoğu kronik yani süregen hastalıklardır. Bu nedenle belirli aralıklarla takipleri gereklidir. Takipler sırasında hem hastalığın seyri, hem de verilen tedavinin etkinliği değerlendirilir. Tüm bu süreçlerde zorluk yaşayan hastalarımız artık Bolu’da kendi şartlarında, başka illere gidip zorluk çekmeden takip ve tedavilerini olabilecekler” ifadelerine yer verildi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı