20.05.2019 07:00:05
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Son Gün 31 Mayıs

Emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerinin 2018 yılı 1. taksitlerinin son ödeme günü 31 Mayıs. Altındağ Belediyesi personelleri, vergilerin son ödeme gününe kadar sizlere en iyi hizmeti verebilmek için görev yapıyor. Vergiler, belediye vezneleri dışında, hem www.altindag.bel.tr adresinden hem de çok sayıda farklı bankadan da ödenebiliyor.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL28 Mayıs  2018 Pazartesi - 00:26
Vergi Ödemelerinde Son 3 Gün, "Son Gün 31 Mayıs"
Vergi ödemelerinde de vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için çalıştıklarını belirten Altındağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Orhan Babuccu, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Babuccu, öncelikle ilçede yol genişliği 15 metrenin altındaki cadde ve sokak üzerinde cephesi bulunan iş yeri mükellefleri, ilan ve reklam vergisi, tarh, tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Altındağ Belediyesi'nce yapıldığını hatırlattı. İş yerlerinin bulunduğu binaların bir veya birden fazla cephesi olması ve cephelerden herhangi birinin yol genişliği 15 metre ve üzerinde kalması durumunda ise vergilerin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce tahsil edildiğini belirten Babuccu, vergilerin 31 Mayıs 2018'e kadar ödenmesi gerektiğini aksi halde cezalı tarhiyat işlemi uygulanacağını söyledi.

Altındağ sınırlarında kalan tüm iş yerlerine ait çevre temizlik vergileri belediyeye ödenmesi gerekmektedir.
Altındağ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Orhan Babuccu, "İş yerlerine ait çevre temizlik vergileri, konutlarda olduğu gibi su faturalarıyla birlikte ödenmediğinden meydan, bulvar, cadde ve ana yollarla sokak ayrımı gözetilmeksizin Altındağ sınırlarında kalan tüm işyerlerine ait çevre temizlik vergilerinin belediyemize ödenmesi gerekmektedir" dedi. Babuccu, Altındağlı vatandaşların, kendilerine ait işyerlerinin bulunduğu binaların cephesine karşılık gelen ve yol genişliği 15 metrenin altında bulunan cadde ve sokak listesini, https://www.altindag.bel.tr/#!duyurular/2018-ilan-reklam internet adresinden veya 0312 507 00 43 numaralı telefondan öğrenebileceğini sözlerine ekledi.
Ödemeler hangi bankadan hangi kart ile yapılacak?
Altındağ Belediyesi mükellefleri, ödemelerini www.altindag.bel.tr internet adresinden e-belediye vergi borcu öğrenme ve ödeme sayfası üzerinden kredi kartıyla da yapabilecek. Altındağlı vatandaşlar, Altındağ Belediyesi veznelerinde Word, Maksimum, Paraf ve Bonus kredi kartıyla yapacakları ödemelerde 3 taksit imkânından faydalanacak. Vakıfbank, Halkbank, Albaraka, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Garanti Bankası ve Şekerbank'tan da ödeme yapabilecek olan vatandaşlar, PTT şubelerini de kullanabilecek.

Vergilerinizi:
E-belediye sisteminden üye olmadan da kredi kartı ile,
Veznelerimizden nakit ve kredi kartı ile,
Tüm PTT şubelerinden 226312 (Emlak Vergisi), 111337 (Çevre Temizlik Vergisi) nolu posta çeki hesaplarına (sicil numaranızı eklemeyi unutmayınız) yatırabilirsiniz (PTT şubelerinden işlem başına 4,00 TL'den başlayan değişik tutarlarda ilave ücret/masraf alınmaktadır).
Ziraat Bankası ATM'lerinden kartlı veya kartsız olarak sicil numarası ile,
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank, Denizbank ve Garanti Bankası Şubelerinden TC kimlik no veya sicil numarası ile, (Garanti Bankası şube ve ATM işlemlerinde işlem ücreti almaktadır.)
Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank, Vakıfbank, Halkbank ve Garanti Bankası İnternet Bankacılığından vergilerinizi yatırabilirsiniz.
Not: E-belediye sisteminden Yapı Kredi ve Vakıfbank World kredi kartlarına taksit yapılabilmektedir.
Belediyenin Vezne ile Adresleri:
1) Merkez Binası Anafartalar Cad. Samanpazarı, 2) Altındağ Tapu Müdürlüğü Hizmet Bürosu Etlik Caddesi No: 39 İskitler, 3) Karapürçek Semt Hizmet Binası 421. Cadde No: 2 Karapürçek, 3) Siteler Hizmet Bürosu Celal Esat Arseven Caddesi No: 1 Siteler.
Online Ödeme İle İlgili Destek İçin :
E-posta : ebelediye@altindag.bel.tr
Vergi İşlemleri İle İlgili Bilgi İçin :
Tel : 0 312 507 00 40
Online Vergi Ödemeleri Sırasında Karşılaştığınız Teknik Problemlerin Desteği İçin :
Tel : 0 312 507 00 00 Dahili : 2130 - 2150

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı