08.07.2020 11:55:44
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Söyleyecek Sözüm Var.!

Altındağ da bu yıl 11'inci kez gerçekleştirilecek olan öykü yarışmasının konusu “Söyleyecek sözüm var…” olarak belirlendi. Altındağ Belediyesinin Öykü yarışması için başvurular başladı. Son başvuru tarihi ise 1 Mart 2017.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : KÜLTÜR-SANAT21 Ocak  2017 Cumartesi - 03:30
Söyleyecek Sözü Olan Kadınlar, "Yarışma Başladı"
Altındağ Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği ve artık gelenekselleşen “Öykü Yarışması”nın konusu açıklandı. Bu yıl 11’inci kez gerçekleştirilecek olan öykü yarışmasının konusu “Söyleyecek sözüm var…” olarak belirlendi. Öykü yarışması için başvurular başladı. Her yaş ve her eğitim seviyesinden yüzlerce kadının geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gösterdiği yarışmaya katılımın bu yıl da üst düzeyde olması bekleniyor.
Altındağ Belediyesi "Ne kadar çok sözümüz kesildi kim bilir... Ne kadar çok şey söylemek istedik de, söyleyemedik. Sustuklarımız içimizde yara kaldı. Yeri geldi tutamadık içimizde kalanları, avaz avaz bağırdık ama bu sefer de duyan olmadı. Dinletemedik sözümüzü... Hep söylemek istedik, hep ses vermek istedik. Olmadı... Söyleyecek sözü olan kadınlar, haydi söyleyemediklerimizi yazalım. İçimizde tuttuklarımızı, söylemek istediklerimizi, kesilen sözlerimizi, yıllardır biriktirdiklerimizi yazalım. Yazalım ki anlaşılsın artık, bizim de söyleyecek sözümüz var.” sözleriyle tüm kadınları yarışmaya katılmaya çağırıyor.
“Tüm kadınları bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum.”
Öykü yarışmasını “Kadınların sahip oldukları değerleri keşfetmeleri ve kendilerini ifade edebilmeleri için çok önemli bir proje” olarak değerlendiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ”Öykü yarışması güzel bir gelenek haline geldi. Altındağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların aktif katılımlarıyla ve coşkuyla kutlandığı bir ilçe… Biz 8 Mart’ı protokole yönelik salon programlarıyla geçiştirmek yerine, kadınların planladığı ve bizzat sahnelediği etkinliklerle kutluyoruz. Kadınlara ve edebiyata verdiğimiz değerin önemli bir göstergesi de düzenlediğimiz öykü yarışmasıdır. 11 yıldır bu yarışmaya büyük önem veriyoruz. Bu zamana kadar çok başarılı eserlerle karşılaştık. Bu yıl yine tüm kadınları bu yarışmaya katılmaya, söylemek isteyip de söyleyemediklerini bu yarışma aracılığıyla söylemeye davet ediyorum.” dedi.
Öykü yarışmasına katılan öykülerin kadınların kendi hayatlarını veya iç dünyalarını yansıttığına dikkati çeken Tiryaki, yarışmaya katılan tüm eserlerin çok çarpıcı ve profesyonel bir dille yazılmış olduğunu ve her yıl dereceye giren eserlerin belirlenmesinde çok zorlanıldığını da sözlerine ekledi.
Son başvuru tarihi 1 Mart 2017
Son başvuru tarihi 1 Mart 2017 olarak belirlenen yarışmada, bilgisayar aracılığıyla, word dokümanı olarak, 12 punto ve “Arial” fontuyla yazılmış eserlerin, kultur@altindag.bel.tr elektronik posta adresine gönderilmesi isteniyor. Eserler ayrıca posta yolu ile “Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Şükriye Mah. Ulucanlar Cad. No:63 Altındağ” adresine gönderilebilir ya da elden de teslim edilebilir. Eserlerin üzerine kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri mutlaka yazılmalı.
Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı