07.08.2020 03:25:42
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Su Kaynaklarımız Mengen'indir

Bolu Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Gerede'ye aktarılmak istenen Domuz Alanındaki Su Kaynaklarımız Mengen'indir diyerek yaptığı açıklamada Gerede ile aralarında krize dönüşen su kaynakları ile ilgili mahkeme tarafından ihtiyati tedbir kararı alındığını söyledi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR07 Temmuz  2020 Salı - 17:07
Başkan Bulut, "Domuz Alanındaki Su Kaynaklarımız Mengen’indir"
Bolu Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut yaptığı açıklamada Gerede ile aralarında krize dönüşen su kaynakları ile ilgili mahkeme tarafından ihtiyati tedbir kararı alındığını söyledi.
Bolu İli Mengen ilçesi Domuz alanı mevkiinde bulunan su kaynaklarının haksız bir şekilde Gerede’ye aktarılmak istenmesi üzerine kriz çıktı. Su kaynağını almak için çekilen hatların tespit edilmesi üzerine Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut harekete geçerek hukuka başvurdu. İki ilçe arasındaki tartışma devam ederken Başkan Turhan Bulut, mahkeme tarafından ihtiyati tedbir kararının alındığını duyurdu.
TEDBİR KARARIYLA SUYA MÜDAHALE EDİLMESİ ÖNLENİLMİŞTİR
Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “Belediyemizin girişimleri ile Mengen Belediye Başkanlığı ve Mengen Karaşehler Köyü Muhtarlığının davacısı olduğu Gerede Belediye Başkanlığı aleyhine açmış bulunduğumuz Domuz alanındaki 2 adet Su kaynağı için Mengen Asliye Hukuk Mahkemesinin 2020/51 Esas No’lu Suya Müdahalenin önlenmesi davası açılmış olup, mahallinde yapılan keşif sonrasında mahkeme tarafından 03.07.2020 tarihli ihtiyati tedbir ve suya el atmanın önlenmesine dair tedbir kararı verilmiştir. Belediyemizin girişimleri neticesinde ilk etapta tedbir kararıyla suya müdahale edilmesi önlenilmiştir. Her zaman Mengen’in menfaatlerini göz önünde bulundurarak koruduğumuz gibi yine bu konudaki dava sonuna kadar Belediyemizce hassasiyetle takip edilecektir” ifadelerine yer verildi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı