28.01.2021 12:41:28
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

TENTE KALDIRILDI..

Bolu ili Göynük ilçesindeki Akşemseddin Hazretleri'nin Türbesi, girişinin üzerinde bulunan tente, tepkiler üzerine kaldırıldı. Başkan Çankaya, "Usulüne uygun ahşap bir koruyucu yapmayı düşünüyoruz. Fakat konu uzmanlarla ihtişare edilerek gerçekleştirilecek" dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR18 Aralık  2020 Cuma - 01:56
GÖYNÜK DE TEPKİ ÇEKEN TENTE KALDIRILDI
Bolu ili Göynük ilçesindeki, Fatih Sultan Mehmet'in hocası olarak bilinen Akşemseddin Hazretleri'nin türbesi girişinin üzerinde bulunan tente, sosyal medyada tepkilere neden oldu.
Göynük ilçesindeki Akşemseddin Türbesi girişi üzerinde bulunan tente, tepkiler üzerine kaldırıldı. Yağışlı havalarda türbeyi ziyaret edenlerin ayakkabılarının ıslanmaması için takılan tente, tepkiler üzerine söküldü. Göynük Belediye Başkanı ve Akşemseddin Hazretleri Vakfı Başkanı Ahmet Çankaya, tentinin türbenin girişine 2012 yılında takıldığını belirterek, "Bir televizyon programı çekiminde de bu tente gösterildi. Ondan sonra tepkiler ortaya çıktı. Tenteyi söktürdük." diye konuştu.
Bundan sonraki süreçte Anıtlar Kurulu ile temasa geçeceklerini dile getiren Çankaya, "Usulüne uygun ahşap bir koruyucu yapmayı düşünüyoruz. Fakat konu uzmanlarla ihtişare edilerek gerçekleştirilecek"