08.07.2020 09:42:40
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

TİRYAKİ'DEN DEV DESTEK!

Altındağ ilçesine 32 derslikli bir lise inşa edilecek. 5 katlı okul içinde, yemekhane, çok amaçlı konferans ve tiyatro salonu, 4 laboratuvar ve kütüphane de yer alacak. Başkan Tiryaki, Önümüzdeki yıl içinde tamamlanacak okul için toplam 9 milyon TL kaynak harcanacak

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : KÜLTÜR-SANAT24 Mart  2015 Salı - 14:06
ALTINDAĞ’DA EĞİTİME 9 MİLYON TL’LİK DEV DESTEK
Altındağ’ın yeniden yapılanması için büyük çaba harcayan Altındağ Belediyesi, eğitim konusunda da büyük adımlar atmaya devam ediyor. Ankara Valiliği ile imzaladığı protokol çerçevesinde daha önce 11 anaokulu yapan Altındağ Belediyesi, bu sefer de bir lise inşaatı için düğmeye bastı. Altındağ Beşikkaya Mahallesi’ne yapılacak okul için hazırlıklar tamamlandı.
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt arasında imzalanan protokole göre Altındağ ilçesine 32 derslikli bir lise inşa edilecek. 5 katlı okul içinde, yemekhane, çok amaçlı konferans ve tiyatro salonu, 4 laboratuvar ve kütüphane de yer alacak. 

src=

Altındağ’a yeni bir lise daha

Önümüzdeki yıl içinde tamamlanacak okul için toplam 9 milyon TL kaynak harcanacağını belirten Başkan Tiryaki, “Daha önce 11 adet anaokulu yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrini yaptık. Anaokullarımız, Altındağ’da önemli bir eksikliği giderdi. Şimdi de ilçemize bir imam hatip lisesi kazandıracağız inşallah. Okul yapmak belediyelerin görevi olmamasına rağmen, biz Altındağ’ın tüm ihtiyaçlarını, asli görevlerimiz gibi görüyoruz. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi eğitim almalarını çok önemsiyorum. Yeni okulumuzda yetişecek çocuklarımıza da şimdiden başarılar diliyorum. “ dedi.
Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ise, Başkan Tiryaki’ye teşekkür ederek, Altındağ Belediyesi’nin eğitime sağladığı desteğin önemine vurgu yaptı. Başkan Tiryaki’nin eğitim konusunda ne kadar hassas olduğunu bildiğini sözlerine ekleyen Vali Kılıçlar, Altındağ Belediyesi ile yapılan işbirliğinden her zaman verim elde ettiklerini söyledi.
 
/

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı