22.04.2019 22:36:00
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Tiryaki den Dörtdivan'a Dev Park

Ankara Altındağ Belediye Başkanı Dörtdivanlı Dr. Veysel Tiryaki Dörtdivan'a Dev bir park yapıyor. Dörtdivan'a her türlü desteğini esirgemeyen Tiryaki yaklaşık 2.500 metrekare büyüklüğünde bir park yapılmasına destek veriyor. Göreve geldiği günden bu yana Dörtdivan'a eğitimden asfaltına, parkından kültür merkezine desteklerini esirgemedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN19 Ekim  2018 Cuma - 14:30
Başkan Tiryaki den Dörtdivan’a Dev Bir Yatırım Daha..
Bolu ili Dörtdivan İlçesi Yukarı Düğer Köyü Nüfusuna Kayıtlı olan Ankara Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki göreve geldiği andan bu yana Dörtdivan ilçesine yatırımlarında hız kesmiyor. Her türlü desteği veren Başkan Tiryaki, en son olarak, Dörtdivan Kadılar Mahallesinde 2.500 metrekarelik alana Dev bir park yapılmasına destek veriyor.
Ankara Altındağ Belediyesi ile Dörtdivan Belediyesi’nin Kardeş Belediye ilan edilmesinin akabinde eğitimden asfaltına, parkından kültür merkezine destekler esirgenmedi.
Kadılar Mahallesine Yapılacak olan Park’ın Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor...
Dörtdivan Kadılar Mahallesi’nde 2.500 metrekarelik alana Altındağ Belediyesi’nin katkılarıyla Kadılar Mahallesi Veysel Tiryaki Caddesi Hacı Havız sokakta yapımına başlanılan 2.500 metrekare büyüklüğündeki parkta, çocuk oyun alanı, fitness aletleri, dinlenme alanı ve yürüyüş yolları bulunacak.
Ankara Altındağ Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre Dörtdivan Belediyesi Park yapım işinde;
Proje Alanı Toplam 2402 m2 olup, Alan İçerisinde 161 m2 Çocuk oyun alanı, 97 m2 Fitnes alanı, yürüyüş yolları 485 m2, Oturma dinlenme mekânları 214 m2, 4 adet kameriye, Yeşil alanların ise 1090 m2.
Yapılan Parkta; Sert zemin döşemelerde andezit plak taş ve bazalt plak taş döşeme elemanı kullanılmıştır. 1 adet Çocuk oyun alanında zemini kara kauçuk malzemeden olmakla birlikte tek çatılı 2 kuleli oyun grubu, 1 adet 2 li salıncak, 1 adet çiftli tahterevalli kullanılmıştır.
Fitnes grubunda ise yine zemini karo kauçuk malzeme olup 9 lu spor aletleri kullanılmıştır. Dinlenme mekânlarında 4 adet altıgen kameriye mevcuttur.
Yeşil alanlarda 29 adet ibreli bitki 100 adet yapraklı ağaç ve çalı grubu 1922 adet bitki türü kullanılmıştır. 912 m2 çim alan tesisi yapılmıştır.
Otomatik sulama sistemi ile parkın sulanması sağlanacak olup, Aydınlatma direği 25 adet kullanılmıştır.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı