08.07.2020 09:52:16
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Tiryaki den Eğitime Dev Destek!

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki Eğitime 9 milyon TL'lik dev destek veriyor. Altındağ Belediyesi tarafından Beşikkaya Mahallesi'ne yapılacak olan lise binasının temeli, düzenlenen törenle atıldı. Başkan Dev Projelere imza atıyor.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : KÜLTÜR-SANAT24 Mayıs  2015 Pazar - 21:51
ALTINDAĞ DA YENİ OKULUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI
Beşikkaya Mahallesi’ne yapılacak olan lise binasının temeli, düzenlenen törenle atıldı.
Her yıl okulların tadilat ve bakımı için belediye bütçesinden önemli bir pay ayıran, Altındağ’a 11 anaokulu, 16 Gençlik Merkezi kazandıran Altındağ Belediyesi, Altındağ’a yeni bir okul daha yapıyor. Önümüzdeki yıl içinde tamamlanacak okul için toplam 9 milyon TL kaynak ayrıldı.
/
Temel atma törenine, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Ak Parti Ankara milletvekili adayları Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Neslihan Cenk, Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Ak Parti İlçe teşkilatı, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Tiryaki, program başlamadan önce yanına gelen simitçi çocuğun tüm simitlerini satın alarak, davetlilere dağıttı.
/
Seğmen Ekibi izleyenleri coşturdu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan temel atma töreni, Altındağ Belediyesi Seğmen Ekibi’nin coşku dolu gösterisi ve protokol konuşmaları ile devam etti.
/
Eğitime 9 milyon TL’lik dev destek

Önümüzdeki yıl içinde tamamlanacak okul için toplam 9 milyon TL kaynak harcanacağını belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel  Tiryaki “Daha önce 11 anaokulu ve bir okul yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettik. Şimdi de ilçemize yeni bir lise kazandırıyoruz. Okul yapmak belediyelerin görevi olmamasına rağmen, biz Altındağ’ın tüm ihtiyaçlarını asli görevimiz olarak görüyoruz. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi eğitim almalarını çok önemsiyoruz. “ dedi.
/
“Uykumda bile Altındağ’ı düşünüyorum”
Yatırımları her zaman mütevazı ancak coşku dolu törenlerle hayata geçirmeyi tercih ettiklerinin altını çizen Tiryaki “24 saatin tamamını Altındağ’ın geleceği için çalışarak geçiriyorum. Şimdi bana soracaksınız, "uyku da mı uyumuyorsunuz?’” diye. Ama inanın, uykumda bile Altındağ’ı düşünüyorum. Gecemiz gündüzümüz, Altındağ’ın güzel çocuklarına iyi bir gelecek sağlamaktır"
/
Ak Parti Milletvekili adayı Vedat Bilgin de konuşmasında, böylesine büyük bir yatırımı Altındağ’a kazandırdığı için Başkan Tiryaki’yi tebrik etti. Öğrencilerin her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanan okulun Altındağ’a hayırlar getirmesini temenni eden Vedat Bilgin, burada okuyacak öğrencilere de başarılar dileyerek, Başkan Tiryaki'nin başarılı projelere imza attığını söyledi.
/
32 derslikli okulun 2016 yılında tamamlanması bekleniyor

Altındağ Belediyesi, Ankara Valiliği ile imzaladığı protokole göre, Altındağ ‘a 32 derslikli bir lise inşa edecek. 5 katlı okul içinde yemekhane, çok amaçlı konferans ve tiyatro salonu, 4 laboratuar ve kütüphane de yer alacak. Okulun, 2016 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Temel Atma Resimleri için Tıklayın
Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı