23.08.2019 14:22:19
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Türk Ocakları Şiir Yarışması!

Türk Ocakları Bolu Şubesi tarafından organize edilen 10. Geleneksel Şiir Yarışması başvuruları başladı. Şiir yarışmasında bu yıl üniversite öğrencilerinin şiirleri de kendi kategorilerinde yarışabilecek. Son başvuru tarihinin ise 30 Mayıs Pazartesi günü olduğu belirtildi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : KÜLTÜR-SANAT13 Mayıs  2016 Cuma - 11:50
Bolu Türk Ocakları Şubesi, 10. Geleneksel Şiir Yarışması düzenleniyor.
Türk Ocakları Bolu Şubesi her yıl gelenek haline gelen şiir yarışması için startı verdi.
10. Geleneksel Şiir Yarışmasında vatan ve bayrak sevgisi, kahraman gazi ve şehitler ile Türklük bilinci konu edilecek. Yarışmaya üniversite, lise ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. Yarışmada dereceye girenlere ödüller de verilecek. Birinciyi 600 TL, ikinciyi 400 TL, üçüncüyü ise 200 TL para ödülü bekliyor. Yarışmaya katılabilmek içinse tek şart yarışılacak kategorilerde üniversite, lise ve ortaokul öğrencisi olmak.
Bolu Türk Ocakları Şubesi tarafından organize edilen yarışmanın ödül töreni 2 Haziran Perşembe günü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda saat 18.00’de yapılacak.
Yarışmanın şartnamesi ise Türk Ocakları Derneği Bolu Şubesi’nin resmi Facebook sayfasından ve okullardan temin edilebilecek.
Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal yarışmaya katılmak isteyen tüm üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinin şiirlerini en geç 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar İzzet Baysal Caddesi No 76 Kat 2 Daire 3 (Tabaklar Hamamı Karşısı) Bolu adresindeki Türk Ocakları Bolu Şubesine ulaştırmaları gerektiğini söyledi. Zenginbal, Türk Ocakları Bolu Şubesi’ne ulaştırılan şiirlerin bir tutanakla tespit edilerek, kimliklerin yazılı olduğu zarfların Türk Ocakları Bolu Şubesinde koruma altına alınacağını ifade etti. Zenginbal ayrıca gerektiğinde yarışmayla ilgili olarak Türk Ocakları Derneği Bolu Şubesi’nden bizzat veya 0 533 230 75 42 numaralı telefondan da bilgi alınabileceğini belirtti.
 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı