29.09.2020 10:14:58
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Turnuva Kuralları Belli Oldu

Dörtdivan Belediyesinin her yıl gerçekleştirdiği Futbol Turnuvasının bu yıl ki takvimi ve turnuva kuralları açıklandı. Turnuvalara son başvuru tarihi 08 Haziran Cuma günü olup, Turnuvalar 18 Haziran - 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Genel Hükümler, Kurallar ve Katılım Şartları haberimizde..

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SPOR28 Mayıs  2018 Pazartesi - 04:58
DÖRTDİVAN FUTBOL TURNUVASININ KURALLARI BELLİ OLDU
Bolu Dörtdivan Belediyesi her yıl gerçekleştirdiği Futbol Turnuvasının bu yıl ki takvimi ve turnuva kuralları açıklandı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda da katılımın fazla olması beklenen, turnuvanın son başvuru tarihi 08 Haziran Cuma günü olarak açıklandı. Turnuva tarihleri 18 Haziran - 26 Ağustos tarihleri arasında Dörtdivan Şehit Polis Yaşar Doğançay Spor Kompleksinde gerçekleştirilecek.
Dörtdivan Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 3. Futbol Turnuvası’nın Ramazan Bayramı’nın ardından başlayarak, Kurban Bayramı’nın son 4. günü Final maçının oynanmasıyla sona erecek. Final sonunda da dereceye giren takım ve sporculara ödülleri ile kupaları verilecek.
Turnuvaya başvuracak her takım için Başvuru Ücreti 1.000 TL (Bin Türk Lirası) olup, Tertip komitesi tarafından hazırlanan Futbol Turnuvası Genel Hükümleri, Kuralları ve Katılım Şartları:
DÖRTDİVAN BELEDİYESİ GELENEKSEL 3. FUTBOL TURNUVASI 2018
MADDE 1 – GENEL HÜKÜMLER
1. Bu statü Dörtdivan Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Futbol Turnuvası için hazırlanmıştır. (Geleneksel 3. Futbol Turnuvası – 2018)
2. Turnuvaya katılacak tüm kişiler bu statüde yazılı tüm maddeleri kabul etmiş sayılırlar.
3. Turnuvaya katılacak takımlar Dörtdivan’a bağlı Köy, Mahalle, Kurum ve Kuruluşlardan oluşacaktır.
4. Turnuva 18.06.2018 – 26.08.2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.
5. Müsabakalar Tertip komitesi tarafından belirlenecek gün ve saatlerde oynanacaktır.
6. Müsabakalarda Çıkan olumsuzluklar, hava şartları vb herhangi bir nedenle ertelenecek maçların oynanma tarihi “hiçbir takıma sorulmaksızın” tertip komitesi tarafından belirlenecektir.
7. Turnuvaya ilişkin her türlü duyuru Dörtdivan Belediyesi Web Sitesi (www.dortdivan.bel.tr), Facebook vb sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayınlanacak ve tüm katılımcılara tebliğ edilmiş sayılacaktır.
8. Turnuva sonunda ilk 3 takıma ve başarılı oyunculara çeşitli ödüller verilecektir. Verilecek ödülleri belirlemeye Tertip Komitesi yetkilidir.
MADDE 2 – KATILIM ŞARTLARI
1. Turnuvaya Dörtdivan Nüfusuna kayıtlı ya da son 1 (Bir) ay içinde Dörtdivan’ da ikameti devam eden 16 yaş üstü tüm kişiler katılabilir. (16-18 yaş aralığındaki sporcular veli izni ile turnuvada yer alabilir. Tamamı bu yaş aralığında olan sporcuların oluşturduğu takımlar turnuvaya dâhil edilmeyecektir)
2. Takımlar en az 16 en fazla 24 kişiden oluşacaktır.
3. Katılım belgesinin tesliminden sonra takım listelerinde değişiklik yapılamaz.
4. Takımlara siyasi mesaj içeren, küfürlü, pornografik, hukuka ve ahlaka aykırı, kişi veya kurumları rencide edici vb. isimler ile “Dörtdivan Spor” ismi konulamaz. Tertip komitesinin uygun bulmadığı takım isimleri değiştirilir, aksi halde o takım turnuvada yer alamaz.
5. Takımlarda lisanslı ya da lisanssız tüm sporcular yer alabilir.
6. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şartı ile üç yabancı oyuncu oynatılabilir. (Dörtdivan nüfusuna kayıtlı olmayıp son 1 ay içinde Dörtdivan’ da ikameti devam edenler yabancı statüsüne girmez)
7. Son Başvuru Tarihi: 8 Haziran 2018 – Cuma
8. Başvuru Ücreti : Her Takım İçin 1.000 TL (Bin Türk Lirası) dır.
9. Gerekli Belgeler;
a. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
b. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet fotoğraf
c. Yerleşim Yeri Belgesi (İkametgâh)
d. Sağlık Raporu (Madde 3.3)
MADDE 3 – KAYIT
1. Dörtdivan Geleneksel 3. Futbol Turnuvasına katılım yapmak isteyen takımlar bir Takım Sorumlusu belirler.
2. Takım sorumluları oluşturmuş oldukları listeyi Turnuva Tertip Komitesi’ne iletmeleri zorunludur.
3. Müsabakalara katılacak tüm kişiler Özel veya Devlet Hastanelerinden, Aile Hekimliklerinden, Hükümet Tabipliğinden veya Kamu Kuruluşlarının resmi doktorlarından sağlık raporu almak zorundadır. Ayrıca Futbol oynamasında engel bir sağlık problemi olmadığını beyan etmek zorundadır.
4. Turnuvaya katılacak kişiler sadece bir takımın listesinde yer alabilir. Kişiler lig süresince turnuvaya ilk katıldıkları takımdan başka bir takımın listesinde yazılamaz. Aksi takdirde kişilerin sonradan yer aldıkları takım ihraç edilir ve ihraç tarihinden sonraki müsabakalarda 3-0 Hükmen mağlup sayılır. Ayrıca sporcu da turnuvadan ihraç edilir ve bundan sonra düzenlenecek turnuvalarda yer alamaz.
MADDE 4 –MÜSABAKA SİSTEMİ
1. Tertip Komitesi maçların sistemini, turnuvaya katılım sayısına göre belirler.
2. Gerek görülmesi halinde grup müsabakaları yapılabilir. Grup müsabakalarında 2 takım arasında puan eşitliği olduğu takdirde önce bu takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalara bakılır. Kendi aralarında oynadıkları müsabakada galip gelen takım üstün sayılır. Müsabaka beraberlikle sonuçlanmışsa üstün takımı tespit etmek için genel gol averajına bakılır. Bu durumda da eşitlik varsa kura çekimi ile gruptaki sıralama belirlenecektir.
3. Grup müsabakalarında puanı eşit olan takım sayısı 3 ise; bu 3 takımın birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yeniden puan cetveli yapılarak sıralama belirlenir. Sıralamanın belirlenmesinde genel gol averajına bakılır. Bu sıralamadan sonuç alınmaz ise puanları eşit takımlar arasında kura çekimi ile sırala yapılır.
MADDE 5 – MÜSABAKA KURALLARI
1. Takımlar müsabaka saatinden en az 15 dakika önce müsabakanın oynanacağı sahada bulunmak zorundadırlar. Her müsabaka öncesinde takım kaptanları müsabaka isim listesini doldurarak imzalamak ve oyuncuların kimliklerini ve lisans belgelerini organizasyon görevlisine ibraz etmek zorundadırlar.
2. Müsabaka başlamadan önce tertip komitesi tarafından verilen lisansı ibraz etmeyen oyuncular müsabakalarda oynayamaz. İbraz edilecek belgeler asıl olmak zorundadır. Belge fotokopileri kesinlikle kabul edilmeyecektir.
3. Müsabakalar 30’ar dakikalık iki devre halinde oynanır. Devre arası 5 dakikadır.
4. Takımlar kaleci değişikliği de dâhil olmak üzere en fazla 5 (Beş) oyuncu değiştirme hakkına sahiptir. Müsabakada değiştirilen oyuncular tekrar oyuna dâhil olamaz. Buna uymayan takımlar (3-0) hükmen mağlup sayılacaktır.
5. Takımlar müsabakalara kolye, saat, yüzük gibi oyuncu sağlığını etkileyebilecek aksesuarlarla çıkamaz.
6. Oyuncular müsabakaları plastik dişli, halı saha ayakkabısı ya da spor ayakkabı ile oynayabilir.
7. Müsabakalarda Galibiyet 3 (Üç) Puan, Beraberlik 1 (Bir) Puan, Mağlubiyet 0 (Sıfır) Puandır.
8. Müsabakalarda seri sarı kart uygulaması yoktur. Aynı maçta çift sarı karttan kırmızı kart gören oyuncu 1 (Bir) Maç ceza alacaktır.
9. Direk kırmızı kart gören oyuncu için ceza; hakem, saha komiseri ve gözlemci raporları incelenerek, tertip komitesince belirlenecektir.
10. Disiplin ihlalleri ile ilgili olarak karar vermeye tertip komitesi yetkilidir. Tertip komitesi ihlali gerçekleştiren takıma uyarı, kınama, hükmen mağlubiyet ve turnuvadan ihraç gibi kararlar verebilir. Ayrıca tertip komitesi oyuncularla ilgili olarak eylemin ağırlığına göre bir veya daha fazla müsabakadan men cezası verebilir.
11. Tertip Komitesinin verdiği kararlar nihaidir.
MADDE 6 – DİĞER HÜKÜMLER
1. Ofsayt kuralları uygulanmayacaktır.
2. Geri pas kuralı uygulanmayacaktır.
3. Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılmaz.
4. Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.
5. Turnuvanın hiçbir aşamasında transfer yapılmayacak olup Takımlar başvuru esnasında oluşan kadrolarıyla final grubuna kadar devam etmek zorundadır.
6. Müsabakalarda kavga, küfür, hakaret vb olaylar olması durumunda, olayın büyüklüğüne göre Takıma, Oyunculara ve Taraftarlara tamamına veya ayrı ayrı olmak üzere ceza vermeye tertip komitesi yetkilidir. Cezalar bu turnuvadan ya da ileri zamanlarda düzenlenecek turnuvalardan men edilmek suretiyle süreli veya süresiz verilebilir.
7. Her listede bir takım sorumlusu olacaktır. Takım sorumlusu turnuva süresince takımından (Çıkabilecek tüm olaylar da dâhil olmak üzere) sorumlu tek yetkili kişi olacaktır.
8. Yapılacak itirazlar sadece Takım Sorumlusu tarafından yapılacak ve en geç maç bitiminden itibaren 24 saat içerisinde yazılı şekilde tertip komitesine ulaştırılacaktır. Bunun haricinde yapılacak hiçbir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.
9. Hakemler 1 (Bir) Orta Hakem 2 (İki) Yan Hakem şeklinde oluşur.
10. Sahada 1 (Bir) Saha Komiseri bulunur. Saha Komiserleri tertip komitesi tarafından belirlenir.
11. Bu statüde hükme bağlanmamış hususlar hakkında karar vermeye Tertip Komitesi tek yetkilidir. Tertip Komitesi alacağı kararlarda Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarından yararlanabilir.
TERTİP KOMİTESİ
Başkan Erdoğan Çetindağ Üyeler: Mevlüt Çetinkaya, Tanju Yalçın, Sinan Kırhalıo ve İbrahim Bulut

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı