16.02.2019 18:36:17
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Unutma ! Sigortanı Yaptır.!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl Müdürlüğü bir duyuruda bulunarak, “2018 Yılı üretiminizde yaşanabilecek olası doğal afetlere karşı ürünlerinizi teminat altına almak için yüzde 66 ya kadar olan prim desteği ile Devlet Destekli Tarım Sigortası (TARSİM) sigorta poliçelerini yaptırmayı unutmayınız” denildi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL11 Mart  2018 Pazar - 21:25
Sigortanı Yaptır, AŞ’ını Emeğini Koru...
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl Müdürü İzzet Murat, çiftçilere, Devlet Destekli Tarım Sigortası (TARSİM) sigorta poliçelerini yaptırmayı unutmamaları konusunda uyarıda bulundu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi.
Bilindiği üzere Ülkemizde tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alınabilmesi amacıyla 14.06.2005 tarihli 5363 Sayılı "Tarım Sigortaları Kanunu" çıkarılmıştır
Bu bağlamda; 2018 Yılı üretiminizde yaşanabilecek olası doğal afetlere karşı ürünlerinizi teminat altına almak için % 66 ya kadar olan prim desteği ile Devlet Destekli Tarım Sigortası (TARSİM) sigorta poliçelerini yaptırmayı unutmayınız.
Konu hakkında açıklamada bulunan Bolu İl Müdürü İzzet MURAT; "Mevsimlerin değişkenlik gösterdiği günümüz şartlarında el emeği, göz nurumuz tarımsal ürünlerimizi sigortalatarak olası doğa olaylarına karşı önlem alarak maddi kayıpların önüne geçilebilir. Bu bağlamda devletimizde %66 gibi bir katkı sağlamaktadır. Üreticilerimizi tarım sigortasını yaptırarak emeğini ve aş'ını korumaya davet ediyorum"
TARSİM'den yapılan açıklamaya göre; Bolu İl, İlçe ve Mahallelerinde 2018 yılı TARSİM poliçe son kabul tarihleri Arpa ürünü için 14 Nisan, Buğday, Tritikale, Yulaf, Çavdar ürünü için 21 Nisan, Nohut için 24 Mayıs, Mercimek 7 Nisan, Ayçiçeği 10 Haziran, Patates 18 Mayıs, Fındık 10 Mart olarak belirlenmiştir. Diğer ürünler ile ilgili son kabul tarihleri Tarsim Web sayfası üzerinde ilan edilmiştir.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı