19.11.2018 09:09:48
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Unutmayın.! Tahsil Edin.!

Yaptığınız alış-verişler ile Banka Kredi kartlarında biriktirmiş olduğunuz para puanları yıl bitmeden kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde biriktirmiş olduğunuz para puanlar yıl sonunda kredi kartınızdan silinecektir. Bu da tüketicilerin zararına, bankaların veya büyük alış veriş mağazalarının karına olacaktır.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : GENEL11 Aralık  2017 Pazartesi - 14:48
Unutmayın.! Banka Kredi Kartı Puanlarınızı Tahsil Edin.!
Bolu Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, bankaların kredi kartlarını cazip kılmak için alışveriş sonrası puan uygulaması yaptığını, bu puanların para karşılığı kullanılmasının belli bir süreye tabi olduğunu belirterek, 31 Aralık akşamına kadar puanların tahsil edilmesi gerektiğini ifade ettiler.
Tüketicilerin yılın son ayında kredi kartlarındaki puanları kontrol etmelerini öneren yetkililer, "Bazı tüketicilerimiz kredi kartlarında veya büyük alışveriş mağazalarının verdiği özel kartlarda paraya dönüşecek paranın varlığından habersiz. Bu vatandaşlarımız bilinçli tüketici olarak paralarının olup olmadığını kontrol etmelidirler" dedi.
Kredi kartlarındaki ve alışveriş mağazalarının verdiği özel kartlarda puanların kullanımlarının dönemsel olduğunun altını çizen Bolu Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, yetkilileri, şöyle konuştu; "Vatandaşlarımız puan karşılığı kazandıkları paraları mutlaka kullansın. Aksi takdirde dönemsellik içerdiği için silinecek. Bu konuda tüketicilerimizi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Kredi kartlarının bilinçli kullanılması konusunda birçok kez uyarılarda bulunduk. Bu uyarıları tekrarlayarak gerektiği kadar kullanım ve alışveriş sonrası mutlaka fatura almalarını söylüyoruz. 31 Aralık akşamına kadar kartlardaki puanlar kullanılmazsa silinecektir. Bu da tüketicilerin zararına, bankaların veya büyük alış veriş mağazalarının karına olacaktır."
Kredi kartı puanları ne zaman silinir ve ne kadar olduğunu öğrenmek için son ekstreniz olan 11. ayın ekstresine bakabilirsiniz veya internet bankacılığı kullanıyorsanız buradan öğrenebilirsiniz. Bankanızın ATM’sinden de öğrenebildiğiniz para puan veya chip para miktarınızı, herhangi bir post cihazına kartınızı takarakta öğrenmeniz mümkündür.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı