05.07.2020 11:10:48
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Vali Ümit, İGM'yi Ziyaret Etti

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2,5 ay sürenin ardından yeniden başlayan Bolu İl Genel Meclisinin Haziran Ayı toplantılarında, Bolu İl Genel Meclisini ziyaret ederek, meclis üyelerine başarılar diledi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR11 Haziran  2020 Perşembe - 14:32
BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT, BOLU İGM.'Nİ ZİYARET ETTİ
Bolu İl Genel Meclisi'nin Haziran ayı toplantıları Yaşar Yüceer Başkanlığında başladı.
İçişleri Bakanlığının “Yerel Yönetim Birimlerinin Meclis Toplantıları” konulu genelgesi doğrultusunda Bolu İl Genel Meclisi toplantıları yeniden başladı. Toplantıların ilk oturumu öncesi Vali Ahmet Ümit'te meclis üyelerini ziyaret ederek, meclis üyelerine başarılar diledi.
Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer Vali Ahmet Ümit'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Malumunuz olduğu üzere ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemiden dolayı iki aydır toplantılarımızı gerçekleştirememiştik. Bugün alınan tedbirlerle birlikte toplantılarımıza yeniden başladık. İl Genel Meclisi olarak birlik beraberlik halinde Bolumuzun her köşesine hizmet götürmek için kararlar alıyoruz. Alınan kararların uygulanması noktasında başta Sayın Valimiz olmak üzere Özel İdare Genel Sekreterimize ve tüm çalışan personelimize teşekkür ediyorum. Aldığımız ve alacağımız kararların ilimize ve ilçelerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ekim Sonuna Kadar Planlanan Çalışmalar Tamamlanacak
Yaşanan pandemi süreci sonrasında alınan tedbirlerle birlikte Meclis toplantılarının artık yapılabildiğini ifade eden Vali Ümit'te meclis üyelerine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Meclis üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Vali Ümit, İl Özel İdare yatırım programından da bahsetti. Vali Ümit, yatırım programındaki çalışmaların hızla devam ettiğini ve Ekim ayı sonuna kadar programlanan çalışmaların tamamlanacağını kimsenin kafasında soru işareti kalmaması gerektiğini söyledi.
Komisyonlara Havale İşlemleri Yapıldı
Vali Ümit'in ziyaretinin ardından Bolu İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının ilk oturumu gerçekleşti. İlk toplantıda Mengen İlçesi, Küçükkuz Köyü Merkez ve Yukarı Mahallelerine içme ve kullanma suyu tahsisi yapılması talebi incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi. Gerede İlçesi, Karabük yolu üzerinde bulunan ve Haşat Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde Küçükdere membaından akan kaynak suyunun 5 yıl süre ile kiralama talebi de Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Toplantıda ayrıca meclise sunulan Göynük İlçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 165.000 TL ödeneğin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması önergesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 1995 yılında Mengen'de temeli atılan fakat faaliyete geçmeyen Restoran ve Otel yatırımının Mengen'e kazandırılması için çalışma yapılması ile ilgili CHP Grubu tarafından verilen önerge de Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı