18.08.2019 04:04:11
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Yeniçağa da Gaz mı Bulundu?

Yeniçağa ilçesinde belediyenin su bulmak için yaptığı sondaj çalışmasında, türü henüz belirlenemeyen bir gaza rastlandı. Kabarcıkların oluştuğu sudan gaz çıktığını farkeden Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar ve ekibi, borunun ağzını çakmakla ateşleyince gazın yandığı ortaya çıktı. Doğal gaz mı ya da metan gazı mı olduğu merak ediliyor.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR29 Aralık  2018 Cumartesi - 16:11
YENİÇAĞA DA SU SONDAJI İÇİN AÇILAN KUYUDAN GAZ ÇIKTI
Yeniçağa ilçesinde belediyenin su temin etmek için yaptığı sondaj çalışması sırasında açılan kuyudan gaz çıktı. Bu çıkan şeyin sıcak su mu, doğal gaz mı ya da metan gazı mı olduğu merak ediliyor.
Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde, Yeniçağa Belediyesi tarafından ilçenin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıya Yeniçağa Gölü kenarında bulunan bir alanda sondaj çalışması yapıldı. Suyu bulan ekipler, kuyunun çevresine beton attıktan sonra yüzeyde kabarcıklar oluştuğunu fark etti. Suyun üzerinde oluşan kabarcıkların kuyudan çıkan gazdan meydana geldiği tespit edildi. MTA yetkilileri önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek kuyudan çıkan gazla ilgili inceleme yapacak.

Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, gazın incelenmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile temasa geçtiklerini anlatarak Maden Tetkik Arama yetkililerinin ilçeye gelerek inceleme yapacağını açıkladı. Kuyuyu açtıktan sonra su yüzeyinde kabarcıklar gördüklerini anlatan Çağlar, şöyle devam etti: "Kuyu açıldıktan sonra suyun yüzeyinde kabarcıklar oluşmaya başladı. Kabarcıkları görünce burada gaz olmasından şüphelendik. Çakmağı yaktığımızda kuyunun üzerinde alev oluştu ve yanmaya başladı. Biz de bu çıkan şeyin sıcak su mu, doğal gaz mı ya da metan gazı mı olduğunu merak ettik. Aklımızda soru işaretleri kalmaması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile irtibata geçtik."
Başkan Çağlar, bakanlık ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Maden Tetkik Arama (MTA) yetkililerin bölgeye gönderileceği bilgisini aldıklarını vurgulayarak, bunun ölçümlerinin yapılacağını, ölçümlerden sonra burada ne olduğunu öğreneceklerini sözlerine ekledi.
Haber: merkeztv.com.tr tıkla izle

Facebook da Video İçin Tıklayın

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı