22.07.2024 20:25:34
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

BOLU İÇİN ANKARA'DALAR!

Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ve AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner; İlçe Belediye Başkanları ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'yı ziyaret ederek, ilimiz ve ilçelerde yürütülen yatırımlarla ilgili talep ve ihtiyaçları ilettiler.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR25 Kasım  2023 Cumartesi - 17:22
BOLU İÇİN ANKARA'DAKİ TEMASLARINI YOĞUNLAŞTIRDILAR
Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ve AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner; Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'yı ziyaret ederek ilimiz ve ilçelerde yürütülen yatırımlarla ilgili talep ve ihtiyaçları iletti.
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı; Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe'yi bakanlıkta ağırladı.
BOLU İÇİN ÇOK ÖNEMLİ PROJELER YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR
Bolu İlimiz ve ilçelerimizde yürütülen yatırımların ve projelerin değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda; Tekke Barajı, Bolu-Göynük Hasanlar ve Dedeler Göletleri, Bolu-Seben Taşlıyayla Göleti Sulaması yatırımlarına ilişkin ilave ödenek talebi başta olmak üzere yatırım programına aldırılan Bolu Merkez Bahçeköy Köyü Kahyalar Mahallesi Kızılcasu Deresi, Bolu-Merkez Demirciler Göleti ve Sulaması Onarımı, Bolu Yeniçağa Hamzabey Köyü Değirmen Deresi Islahı, Bolu Dörtdivan İlçesi Çetikören Köyü Ortaburun Deresi Islahı, Bolu Merkez Ağaçcılar Köyü Gücük Deresi Membasına Sel Kapanı yapılması projelerine ilişkin ihale süreçlerinin hızlandırılması konusunda da Bakan Yumaklı'dan destek istediler.
AK PARTİNİN GİRİŞİMLERİYLE PROGRAMA ALDIRILAN PROJELERİN İHALE SÜREÇLERİ YAKINDA TAMAMLANACAK
Yatırım programına aldırılan Bolu Merkez Bahçeköy Köyü Kahyalar Mahallesi Kızılcasu Deresi, Bolu-Merkez Demirciler Göleti ve Sulaması Onarımı, Bolu Yeniçağa Hamzabey Köyü Değirmen Deresi Islahı, Bolu Dörtdivan İlçesi Çetikören Köyü Ortaburun Deresi Islahı, Bolu Merkez Ağaçcılar Köyü Gücük Deresi Membasına Sel Kapanı yapılması projelerine ilişkin ihale süreçlerinin hızlandırılması için de Bakan Yumaklı'nın desteklerini istediler.
ÖNEMLİ PROJELERİN TEMELLERİ DE BU GÖRÜŞMEDE ATILDI
Aynı zamanda Bolu-Mudurnu Taşkesti Beldesi Karacasu Mahallesi Karacasu Deresi'nin Islahı, Çele barajının yatırım programına alınması, Bolu Ovası Sulamasının kapalıya alınması, Bolu-Mudurnu İlçe Merkezi Mudurnu Çayı 3. Kısım Taşkın ve Rüsubat Kontrolü, Bolu Merkez Pirahmetler Köyü Alpağut Deresi Membasına Sel Kapanı Yapılması, Bolu Mengen Yedigöller Yolu Taşkın İyileştirme, Gücük Deresinde Taşkın Koruma İnşaatı, Gerede İlçe Merkezi Dayıoğlu Deresi 2. Kısım, Bolu İl Merkezi Büyüksu Çayı Üzerindeki Sanat Yapılarının Yapımı ve Rehabilitasyonu gibi birçok önemli yatırımın da temelleri bu görüşme de atılmış oldu.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; “Bolumuzun ve ilçelerimizin ihtiyaçlarıyla ilgili yakından takip ettiğimiz konularla ilgili Sn. Bakanımızla çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmemizde devam eden projelerimiz, yatırım programına aldırdığımız projelerimizin ihtiyaç duyduğu ilave ödenek taleplerimizi ilettik ve Bolumuz için planladığımız birçok önemli projenin de temellerini atmış olduk. Yakın ilgisi ve desteklerinden dolayı Sn. Bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Programa aldırdığımız yatırımlarımızın hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz "dedi.
AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ise, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı'yı ziyaret ederek, ilimizde yürütülen ve planlanan proje ve yatırımlara ilişkin verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bolumuz ile ilgili konulara büyük hassasiyet gösteren Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. (boluekspres.com)YAZARLAR

Tamamı