10.12.2022 13:05:13
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

BTSO'NA GİREN İSİMLER!

BTSO Meclis Üyeliğine seçilen isimler belli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nda seçim heyecanı yaşandı. Seçimlerde 15 meslek gurubundan 40 asil 79 yedek meclis üyesi seçildi. Meclis üyeleri 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak oturumla başkan ve yönetim kurulu üyesini ayrı ayrı oylayarak seçecek.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR02 Ekim  2022 Pazar - 16:57
BTSO MECLİSİNE GİREN İSİMLER BELLİ OLDU
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, 40 Meclis üyesinin 15 gurupta yer aldığı seçimlerde, kamuoyu tarafından bilinen birçok isim Meclis’e seçilebilmek için yarıştı. Seçim kurulundan görevli gözetmen denetiminde yapılan seçimde oy kullanma işlemi saat 09.00’da başladı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı Meclis üyeleri ve meslek grupları seçiminde oda üyeleri saat 17.00’e kadar oy kullandı.
Çekişmeli geçen seçim sonunda sandıkların açılmasının ardından Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde yer alacak isimler belirlendi. 15 ayrı meslek grubu ve meclis seçiminin ardından, önümüzdeki günlerde yönetim kurulu da yapılacak seçimle belirlenecek.

1.KOMİTE: TOPTAN VE PERAKENDE GIDA GRUBU
Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş ile birlikte Efe Çavuşoğlu ve Rıfat Doğan’ın halen Meclis Üyesi olarak görev yaptıkları grupta, iki listeli seçim yarışı yaşandı. 271 üyenin bulunduğu grupta, 3 üye Meclise girdi. Sandıktan Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş seçilmiş oldu.
2. KOMİTE: HAZIR GİYİM VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI GRUBU
Bu grupta önceki dönem Meclis Üyeleri; Salih Aziz Ardıhan, Melih Yaman ve Seçkin Kavarna tek liste olarak seçime girdi. 135 üyenin bulunduğu grupta, 3 üyenin meclise girdi.
3. KOMİTE: KİTAP, KIRTASİYE, BASIM, REKLAM, MEDYA VE YAYIN KURULUŞLARI GRUBU:
59 üyenin bulunduğu grupta 2 üye meclise girdi. Atila Çelikpençe ve Kayhan Perçin galip çıktı.
4. KOMİTE: SİGORTACILIK, FİNANS, DANIŞMANLIK VE EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ GRUBU
147 üyenin bulunduğu 3 üyenin meclise girdiği grup iki liste seçime girdi. Buna göre, İsmail Öztürk’ün yanı sıra meclise giren 2 isim daha oldu.
5. KOMİTE: YİYECEK, İÇECEK VE KONAKLAMA FAALİYETLERİ GRUBU
197 üyenin bulunduğu grupta tek liste ile seçime girildi. Sandıktan Halit Ergül, Abdullah Ayarcan ve İlkay Bayrak isimleri çıktı.34 kişi oy kullandı, 33 geçerli 1 geçersiz sayıldı. Meclise 3 isim girdi.
6. KOMİTE: EĞİTİM VE ÖĞRETİM FAALİYETLERİ, SAĞLIK HİZMETLERİ, TEMİZLİK HİZMETLERİ GRUBU
İki listenin yarıştığı grupta sandıktan Cavit Demir, F. Lebibe Özçağlar ve Erhan Özdemir isimleri çıktı. 178 üyenin bulunduğu grupta 124 oy kullanıldı, 116 geçerli sayıldı, 3 üye meclise girdi.
7. KOMİTE: TEKSTİL, BRODE, KONFEKSİYON, KONSTRÜKSİYON VE METAL İŞLERİ GRUBU
Meclis üye sayısının ikiden üçe çıktığı bu grupta mevcut Üye Savaş Sakarya yeniden aday oldu, listesinde Oğuzhan Özçelik ve Şenol Durmaz yer aldı. 120 üyenin bulunduğu grupta 3 üye seçildi.
8. KOMİTE: EKMEK, UN VE UNLU MAMULLERİ, ET VE SÜT ÜRÜNLERİ GRUBU
Oktay Türk, Mustafa Özkoparan ve Yücel Yılmaz’ın Meclis Üyesi olarak yer aldığı bu grupta da aynı isimler tek liste olarak yeniden seçime girdi. 143 üyenin bulunduğu Sandıktan Mustafa Özkoparan, Oktay Türk ve Yücel Yılmaz isimleri çıkarak meclise girdi.
9. KOMİTE: MÜTEAHHİTLİK FAALİYETLERİ GRUBU
343 üyenin bulunduğu grupta 3 liste yarıştı. Sandıktan Aydoğan Tekin, Abdullah Alemdar galip çıktı. 3 kişi meclise girdi.
10. KOMİTE: İNŞAAT MALZEMELERİ, TOPTAN VE PERAKENDE GRUBU
167 üyenin bulunduğu grupta 2 üye meclise girdi. Cumhur Özçelik ve Murat Koca isimleri çıktı.
11. KOMİTE: AKARYAKIT VE GAZ ÜRÜNLERİ, MOTORLU TAŞITLAR ALIM SATIMI, OTOMOTİV VE YEDEK PARÇA TİCARETİ GRUBU
167 üyenin bulunduğu grupta 3 üye meclise girdi. Tek liste seçimlere girilen sandıktan Engin Ergin, Ercan Albayrak ve Çarıkcı isimleri çıktı.
12. KOMİTE: ULAŞIM VE TAŞIMACILIK GRUBU
175 üyenin bulunduğu grupta tek liste ile seçime gidildi. Sandıktan Hakkı Fidan, İlhami Kesen, Muhsin Kınacı isimleri çıktı. 3 üye meclise girdi.
13. KOMİTE: AĞAÇ SANAYİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ GRUBU
109 üyenin bulunduğu grupta 2 üye meclise girdi. Bu grupta tek liste seçime girerken sandıktan çıkan isimler Orhan Kahraman ve Muzaffer Gündüz oldu.
14. KOMİTE: METAL, MAKİNE VE TEKNİK İMALATI GRUBU
Arçelik firmasının yan sanayilerinin ağırlıklı üye olarak yer aldığı bu grupta da seçime iki liste ile girildi. Üye sayısının bir önceki döneme göre 2’den 3’e çıktığı bu grupta da kıran kıran bir seçim yarışı gerçekleşti. Burak Yüce, Tolga Başoğlu ve Yüksel Atilla üçlüsü ilk liste olarak ortaya çıktı. Buna karşılık Samet Kocadağ, Ramazan Zengin ve Nadir Okur isimlerinin de oluşturdukları liste ile seçim yarışına dahil oldu. 128 üyenin bulunduğu gruptan, 3 üye meclise girdi. Grupta iki liste yarışırken sandıktan Burak Yüce, Tolga Başoğlu ve Yüksel Atilla isimleri çıktı.
15. KOMİTE: ALTIN VE MÜCEVHER TİCARETİ GRUBU
59 üyenin bulunduğu grupta Fatih Yamaner ve Vedat Yardemir isimleri çıktı. İki isimde meclise girdi.
BTSO BAŞKANI 8 EKİM’DE BELLİ OLACAK
Meclis üyeleri 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak oturumla başkan ve yönetim kurulu üyesini ayrı ayrı oylayarak seçecek. (Kaynak: bolutakip.com)YAZARLAR

Tamamı