21.05.2024 15:54:07
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

E-Devlet Üzerinden Yapılabiliyor

Çiftçiler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliği sayesinde, başvurularını e-devlet üzerinden birkaç dakikada yapabiliyor. Tarımsal üretimle ilgili iş ve işlemlerin, cep telefonu üzerinden tek tuşla yapılabilmesine imkân sağlayan "Tarım Cebimde" mobil uygulamasına "Evcil hayvan" modülü eklemesi hayvan severlere büyük kolaylık sağladı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR06 Mayıs  2023 Cumartesi - 00:40
TARIM CEBİMDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin 2 Ocak'ta tanıtımını yaptığı "TarımCebimde" uygulaması ve Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının e-devlet üzerinden alınması hem çiftçinin hem de bürokrasinin işini kolaylaştırdı.
Tarımsal üretimle ilgili iş ve işlemlerin, cep telefonu üzerinden tek tuşla yapılabilmesine imkân sağlayan "Tarım Cebimde" mobil uygulamasına "Evcil hayvan" modülü eklemesi hayvan severlere büyük kolaylık sağladı.
E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİYOR
Çiftçiler, 1 Ekim'de yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliği sayesinde, başvurularını e-devlet üzerinden birkaç dakikada yapabiliyor.
Uygulamada;
Bitkisel Üretim,
Hayvansal Üretim,
Desteklemelerim,
E-Devlet Hizmetleri,
Destek Takvimi,
Eğitim- Yayın,
Faydalı Bilgiler
Balıkçılık ve su ürünleri menüleri yer almakla birlikte;
Eklenen evcil hayvan modülü de hayvan severlere modül üzerinden, özellikle çip ve pasaport obaşta olmak üzere, evcil hayvanlarının veterinerleri tarafından işlenmiş aşılar dahil tüm bilgilere erişebilme, mikroçipli ev hayvanı kaybolan kullanıcılar da kayıp bildiriminde bulunabilme imkanları sağladı.
İLGİ GİDEREK ARTIYOR
Uygulama sayesinde üreticiler, daha önce hayvanlara ilişkin doğum, ölüm, düşen küpe bildirimleri ve ÇKS belgesi alma gibi Bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerine giderek yapabildikleri iş ve işlemlerini akıllı cep telefonu uygulaması sayesinde gerçekleştirebiliyor. Hem zamandan hem de maddi imkânlardan tasarrufu sağlayan mobil uygulamaya, ülke genelindeki çiftçiler tarafından ilgi giderek artıyor.
İZZET MURAT BİLGİLENDİRME YAPTI
Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Müdürü İzzet Murat; “Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibine esasen geliştirdiği ve üreticilerimizin hizmetine sunduğu uygulama ile üreticilerimiz iş ve işlemlerini, işlerinin başında oldukları kıymetli zamanlarını harcamadan ceplerinde taşıdıkları akıllı telefonları ile kolaylıkla gerçekleştirebileceklerdir. Çiftçinin ve üreticinin iş ve işlemlerine kolaylık sağlayan mobil uygulamada hayvan sever vatandaşlarımızda can dostları hakkında iş ve işlemlere ulaşabilme imkânına kavuştu. Uygulama üretici odaklı gelişmeye devam edecektir. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin üzerinde önemle durduğu proje ile tarım dijital dönüşüm çağında yeni bir boyut atlayacaktır. Üreticilerimizi en kısa zamanda uygulamayı indirerek aktif bir şekilde kullanmaya davet ediyorum. Üreten Türkiye’mizin Üreten Şehri Bolu’nun üreten üreticilerine hayırlı olsun” dedi.


YAZARLAR

Tamamı