2.12.2023 22:21:57
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

Kaymakam 29 Ekim'i Kutladı

Bolu Dörtdivan Kaymakamı Mustafa Düzgün “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, eşsiz fedakarlıkları ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN28 Ekim  2023 Cumartesi - 13:55
Kaymakam Mustafa Düzgün “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı Yayınladı
Bolu Dörtdivan Kaymakamı Mustafa Düzgün ‘’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’’ Mesajı yayımlayarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.
Kaymakam Düzgün mesajında; “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Aziz Milletimizin; vatanı, bayrağı ve değerleri için bin bir fedakârlık ve kahramanlıkla verdiği mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlamanın heyecanı, mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Yüce Milletimizin tüm zorluğa ve imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal uğruna kahramanlık ve inançla yaptığı Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ile kurulmuştur.
Cumhuriyetin ilanıyla Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Devletin imkânlarını sosyal hukuk devleti ilkesi içerisinde tüm vatandaşlarına paylaştırıp, onlara eşit bireyler olarak temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet, bu yönüyle devlet-millet bütünleşmesinin de temelidir.
İnanıyorum ki Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimiz bu ilkeler çerçevesinde hareket ederek; birlik ve beraberlik içerisinde şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir biçimde yürümeye devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, eşsiz fedakarlıkları ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” ifadelerine yer verdi. 

YAZARLAR

Tamamı